CeBIT 2011: A4Tech ukazuje optické myši pro všechny povrchy

0

A4Tech je firma bez velkých výdajů do marketingových kampaní a celkově sází spíše na to, že její věhlas bude šířit jen produkt samotný, jeho kvality či alespoň kvality v poměru k ceně. O svých novinkách se nijak zvlášť nešíří a počítačové magazíny po celém světě o tuto značku zavadí jen velmi zřídka. A přitom bych si klidně vsadil, že spousta z vás má doma alespoň jednu myš od této společnosti. Modely jako XL-750 (laser s dobrou ergonomií a snadným přepínáním citlivosti za cenu kolem pětistovky) nebo i mezi hráči populární X-718 s výkonnou optikou udělaly opravdu kus práce i za marketing.

Na CeBITu si A4Tech opět nezaplatil bůhvíjak velký a okázalý stánek, ale na druhou stranu byl rozlohou asi jako dva maličkaté stánky (např. Gelid či Fractal Design) dohromady. Hlavním tématem byly nové optické snímače V-Track 2.0. Ty mají podle A4Tech následující přednosti proti konkurenčním optickým snímačům:

  • zkrácení světelné cesty a z toho plynoucí nižší potřebný příkon
  • ve vertikálním směru je světlo posíleno, což pomáhá přesnosti
  • kurzor se i na jemném hrbolatém povrchu pohybuje plynule
  • nevybíravost snímače ohledně povrchu (na příkladech je jak homogenní povrch, tak zaprášené sklo, mramor, pohovka i chlupaté textilie)
  • malá mřížka zabraňuje přichycování a kumulaci prachu

Pár modelů s V-Track 2.0 vidíte pěkně pohromadě na fotografiích, mimo nich tu A4tech ukazoval i G9-630. To je bezdrátová myška s přijímačem multi-link. A4Tech i zde nabízí něco podobného jako Logitech a jeho technologie má umožnit připojit až šestnáct zařízení, mít dosah patnáct metrů a myška samotná je vybavena indikací síly rádiového signálu.

Z vystavovaných periferií se mi ještě líbila klávesnice KL-126. Podsvícená klávesnice s velkým Enterem, nezúženým levým Shiftem i normálním rozložením bloku Ins, Del, Home, End a PgUp/Dn je chvályhodným počinem, doufejme, že si A4Tech udrží cenovou výhodnost a že stisk tlačítek bude málo hlučný a jistý.

CeBIT 2011: A4Tech ukazuje optické myši pro všechny povrchy

Ohodnoťte tento článek!