CeBIT 2012: Roccat Power-Grid – ovládejte hry telefonem

0

Německá společnost Roccat je známá výrobou nejrůznějšího herního příslušenství a periferií. Nyní přišla s inovátorskou myšlenkou – bezplatnou aplikací Power-Grid pro chytré telefony, jejíž pomocí lze ovládat hry i počítače.

Aplikace umožní hráčům připojit se, sledovat a ovládat hru v reálném čase. Její součástí jsou čtyři kontrolní obrazovky v podobě mřížky. Na třech z nich je přednastavená nabídka nástrojů a čtvrtá je plně přizpůsobitelná.


Všechny mřížky pohromadě

První mřížka, Incoming Center, zobrazuje veškerou venkovní komunikaci – Skype, Facebook, TeamSpeak, Twitter atd. Díky tomu mohou uživatelé komunikovat s přáteli a spoluhráči, zatímco hrají hru.

Druhá mřížka, System Stats, umožňuje hráčům monitorovat stav herního počítače. K dispozici jsou ukazatele teploty a vytížení CPU, dostupné paměti, prostoru na disku nebo síťového provozu.

Třetí mřížka, Sound Control, slouží k úpravám nastavení zvuku. Můžete měnit třeba hlasitost Skype, hudby ve hře či multimediálního přehrávače, a to buď samostatně, nebo hromadně.

Kromě aplikace v telefonu je nutné mít na herním PC s připojením Wi-Fi nainstalovaný bezplatný program Power-Grid Launcher dostupný na www.roccat.org. Tento program spojí PC s telefonem a zároveň funguje jako editor vlastních ovládacích prvků (ikon), kterými může být třeba herní makro nebo obyčejný časovač. Jednotlivé ikony a mřížky lze sdílet s přáteli.


Telefon s přizpůsobenou mřížkou a Power-Grid Launcher

Na konci roku bude možné telefon s Power-Grid propojit i s novým herním hardwarem Smart Gear. Prvním zástupcem by měla být klávesnice Phobo, do které telefon zapojíte. Následně ji využijete při psaní zpráv na Facebooku, Skype, TeamSpeak a v dalších komunikátorech, pro příjem hovorů i na dobíjení telefonu. Další v řadě bude inovovaný stojánek Apuri 2.0 s USB rozbočovačem a podpěrkou myšího ocásku. Ten bude rovněž sloužit jako nabíječka pro telefon.


Roccat Phobo


Roccat Apuri 2.0

Technologie je vystavená na CeBITu 2012. Kdokoli má zájem stát se betatesterem, může se zaregistrovat na power-grid.roccat.org. První verze aplikace funguje pouze s telefony iPhone a přehrávači iPod touch, na kterých běží poslední verze iOS. V budoucnu se však počítá i s verzí pro Android a Windows Phone. Oficiální uvedení se očekává na veletrhu Gamescom 2012.

Zdroj: TechPowerUp, Roccat

Ohodnoťte tento článek!