CeBIT: Enermax s novým zdrojem Triathlor i skříněmi Hoplite GT, Staray a Ostrog

0

Na konec týdne jsme si pro vás schovali zřejmě už úplně poslední reportážní aktualitu z německého IT veletrhu. Bude patřit stánku Enermax, jehož větší evropská pobočka sídlí v Hamburku. A z něj to do Hannoveru není daleko, tudíž bývá Enermax na CeBITu hodně vidět.

Virtuální prohlídku expozicí Enermaxu začneme u přeci jen trochu méně typické záležitosti. Klávesnice pod značkou Enermax sice můžete koupit docela dlouho, do kompletního setu i s myší se však Tchajwanci pustili až nedávno. Kromě ne úplně nového desktopu Briskie byl na CeBITu k vidění prototyp herní klávesnice. Ničím úplně převratným mě však nezaujal.

To část výstavky patřící serverovým a industriálním zdrojům už byla o něčem jiném. Alexandra Kogan z Enermaxu prozradila, že tentokrát už to se serverovými zdroji myslí Enermax opravdu vážně a na rozdíl od předchozího nakouknutí půjde tvrdě po krku zavedeným značkám. Zajímavostí byla střeva napájení pro velkoplošné obrazovky LED (údajně např. 6 × 9 metrů = 40 500 W). S Enermaxem se tak můžete nevědomky setkat třeba na fotbalovém stadionu.
Opravdovou novinkou, která se na náš trh teprve dostane, byla řada zdrojů Triathlor. Už certifikace účinnosti 80Plus Bronze a 12cm ventilátor napovídají, že se bude jednat o náhradu populárních Pro82+ II. Zdroje budou dostupné od 350 do 700 W (Pro82+ začínaly na 385 W).Instantní vodníci jsou v módě, takže si je nechce nechat ujít ani Enermax. Stejně jako produkty Corsairu vypadá vodní chlazení velmi podobně jako díla Aseteku a zástupkyně Enermaxu mi tuto domněnku ani nevyvracela. Jestli opravdu Enermax přišel na vypíchnoutou úpravu vodního bloku, to už nevím.
Určitě si z našich recenzí dobře pamatuje midi tower Hoplite a obrovitou Fulmo GT. I Hoplite by měl dostat bratra s názvem Hoplite GT, v Hannoveru byl však jen prototyp. Na obou stranách jsou výsuvné věšáčky na sluchátka, pevné disky můžete měnit jako ponožky a Hoplite GT se nelekne ani šílených desek E-ATX pro dva procesory a dvou lopat Radeonů v CrossFireX.

Midi tower Staray už by měla být ve finální verzi, dva magnetické ventilátory v ceně nebudou. Zato uvnitř by měly být už osazeny dva 120mm T.B. Silence a vepředu by neměly chybět výstupy USB 3.0. Vnitřek se nápadně podobá sérii Cooler Master Elite, k čemuž se mi dostalo lakonického potvrzení, že i CM musí někde skříně své značky nechat vyrábět. Každopádně by Staray měl za cenu 49 EUR právě díky dvěma osazeným tichým větrákům a předním USB 3.0 zmíněné série CM dobře konkurovat.

Úplnou novinkou pak byla skříň Ostrog. Dostal jsem za úkol hádat původ tohoto jména, sázka na severské bohy nevyšla. Enermax pro název zabloudil do ruštiny, google už vám prozradí více. To není podstatné tolik jako základní vlastnosti tohoto midi toweru: odnímatelný koš pro HDD, čtyři USB na předním panelu (jeden USB 3.0), správa kabelů, umístění zdroje dole (prachový filtr) a pozice pro až sedm ventilátorů.

Na dotykovém displeji sice běžela interaktivní prezentace hezky vysvětlující funkce jednotlivých částí zdroje (až celkem do detailů)……jenže pozornost na sebe strhávaly spíše hostesky najaté pro další ročník fotosoutěže o herní sestavu. Ty už jste ale určitě viděli v článku CeBIT: Jaký kdo přivezl holky? (galerie hostesek).

Ohodnoťte tento článek!