CeBIT: G.Skill, jeho ultrarychlé 8GB moduly DDR3 a nejen to

0

Nadšencům jistě nemusím představovat výrobce někdy i extrémních paměťových modulů, SSD či paměťových karet, společnost G.Skill. Její operační paměti v poslední době slaví mnoho úspěchů jak v extrémním přetaktování, kdy jsme vás informovali o novém světovém rekordu právě s pamětmi G.Skill, tak i v představování vysokofrekvenčních kitů s 8GB moduly.

Právě jeden takový se podařilo zachytit našemu týmu na hannoverském CeBITu. Jedná se o čtyřmodulový kit RipjawsZ o celkové kapacitě 32 GB. Každý z 8GB modulů běží na frekvenci 2133 MHz, s časováním 9-11-11-31 a při napětí 1,6 V. To jsou slušné hodnoty na to, že to není zase tak dávno, co s nimi měly problém i 4GB moduly.

Vzhledem k počtu pamětí v kitu je zřejmé, že je určen převážně pro platformy s čipovou sadou Intel X79 a procesory Sandy Bridge-E. Jak ale můžete vidět na fotkách, G.Skill je na CeBITu ukazoval na základní desce MSI Z77A-GD65 a s procesorem Sandy Bridge. Použití na platformách s dvoukanálovým paměťovým řadičem by tedy mělo být bezproblémové.

Dalším z mnoha výtvorů společnosti G.Skill je opět kit RipjawsZ. Tentokrát se však jedná pouze o čtyři 4GB moduly v balení. Naopak parametry jsou velmi zajímavé a pro nadšence či overclockery velmi přívětivé. Frekvence 2400 MHz s časováním 9-11-11-31 a při napětí 1,65 V, to je opravdu skvělý výkon od tohoto výrobce.

Na stánku se nacházel podobný model se stejnou frekvencí, ale časováním již 11-11-11-30. Nejedná se sice o nic slavného, ale bude také tomu odpovídat cena, která bude jisto jistě nemálo nižší oproti modelu s 9-11-11-31.

Z horkých novinek zde máme ještě jednu lahůdku. Pro platformu Intel X79 připravil G.Skill na CeBITu jeden z nejrychlejších paměťových kitů vůbec. Jeho kapacita je opět 16 GB, poběží na frekvenci 2666 MHz, s časováním „pouze“ (je nutno přihlédnout k velmi vysokému kmitočtu) 10-12-12-31 a s napětím 1,65 V.

Na závěr ještě fotografie připravené sestavy se základní deskou Asus Rampage IV Extreme, nějakým z procesorů Sandy Bridge-E (pravděpodobně model 3930K v revizi C2) a hlavně s nainstalovaními komíny na kapalný dusík, nejen však na procesoru, ale také na operačních pamětech. Podle informací, které jsem získal, je extrémní přetaktování v řežii dvou skvělých overclockerů s přezdívkami Hiwa a Suicidephoenix. Je jisté, že se budou pokoušet o nějaký velmi pěkný výsledek. Pokud by se jim něco podařilo skvělého, určitě vás o tom budeme informovat.

Na závěr novinky se ještě můžete podívat na naši kompletní galerii ze stánku společnosti G.Skill.

Zdroj: MJ & RB &

Ohodnoťte tento článek!