CeBIT: Nové monstrum R7970 Lightning a další novinky od MSI

0

Na německém veletrhu CeBIT se předvedl každý výrobce tím nejzajímavějším a pozadu nezůstala ani firma MSI.

Výrobce ukázal spoustu základních desek a grafický karet. Byly zde k vidění například modely B75A-G43, Z77A-GD65, Z77A-GD80 a jako nejzajímavější kousek, o kterém jsme již psali, se předvedla deska Big Bang-XPower II.

Žhavou novinkou mezi grafickými kartami od MSI je R7970 Lightning. Jde o velmi přepracovaný Radeon HD 7970 s jádrem Tahiti. MSI si u produktů z řad Lightning zakládá na kvalitě; je to mu tak i v tomto případě, kdy Radeon dostal účinný chladič Twin Frozr IV. Pro opravdu výborné výkony při přetaktování je osazena hliníkovým backplatem a i na straně jádra se chladič rozprostírá takřka nad celým tištěným spojem.

Výrobce se chlubí použitím součástek Military Class III, mezi něž spadají kondenzátory s pevným dielektrikem, kondenzátory s tantalovým jádrem a zalité cívky, u kterých nehrozí nežádoucí pískání. O napájení se stará 14+2 fází, dostatek energie i pro přetaktování kartě dodají dva 8pinové konektory.

Každý overclocker jistě ocení jednoduché odemknutí BIOSu, díky čemuž se omezí úsporné funkce a hlavně limit technologie PowerTune se zvedne na 480 W. Nově řešená PWM regulace napájecího napětí zajišťuje vysokou přesnost, stabilitu a rychlou odezvu při jeho změně, které lze také docílit, jak je u MSI zvykem, přímo z Afterburneru.

Tento „trhač asfaltu“ je osazen 3 GB paměti GDDR5 na 384bitové sběrnici. Frekvence jádra a pamětí však známy nejsou. R7970 Lightning již standardně podporuje Eyefinity 6 a na zadním I/O panelu najdete čtyři konektory DisplayPort a dva DVI.

Dalšími vystavovanými kousky byly nové Radeony R7870 Hawk, R7850 Twin Frozr 2GD5/OC a další.

Zdroj: MJ & RB & 

CeBIT: Nové monstrum R7970 Lightning a další novinky od MSI

Ohodnoťte tento článek!