CeBIT: QNAP měl asi největší expozici síťových úložišť (NAS)

0

Přestože síťová úložiště asi nejsou největším lákadlem pro návštěvníky CeBITu, společnost QNAP se i letos rozhodla předvést to nejlepší ze svého produktového portfolia. Stánek rozhodně nepatřil mezi nejmenší a jen tak pro zajímavost můžu říct, že na fotografování některých modelů jsem dokonce musel stát frontu (!). Fotografie jedné poloviny stánkového prostoru bez lidí se mi povedla spíše zázrakem.

QNAP

 QNAP QNAP QNAP

V pravé části stánku se QNAP chlubil již zaběhlými modely (tedy například zde před časem recenzovaný TS-212 a jeho macatějšími i hubenějšími bratříčky) určené pro méně náročné domácí uživatele. Opticky byly ale dost odstrčené a koneckonců to asi byl i záměr společnosti.

O mnoho zajímavější pak byly modely v protilehlé části stánku, kde se to novinkami jen hemžilo. Vezměme to od nejslabšího – TS-259 Pro+ již sice nějakou dobu v nabídce společnosti je, ale i tak není nezajímavý. Dvoudiskové úložiště s jedním gigabajtem paměti poháněné dvoujádrovým procesorem Intel Atom poskytuje hned pětici konektorů USB (pouze revize 2.0), nabízí také dvojici portů eSATA a jeden pár konektorů pro gigabitový Ethernet. V kombinaci s celokovovým šasi a hotswap moduly pro disky jej jistě ocení nároční uživatelé.

Celá modelová řada TS-x69 Pro (na fotografiích zastoupena modely TS-469 Pro, TS-569 Pro, TS-669 Pro a TS-869 Pro, první číslice v názvu označuje počet připojitelných disků) je poháněna procesorem Intel Atom D2700 (s frekvencí 2,13 GHz) a standardně je osazena 1 GB operační paměti (dle specifikací lze ale rozšířit až na 3 GB). Úložiště poskytují celkem sedm konektorů USB, z nichž dva splňují specifikace USB 3.0, konektivitu zajišťuje dvojice konektorů gigabitového Ethernetu.

QNAP QNAP QNAP

Posledním desktopovým modelem je pak TS-1079 Pro, ten ve svých útrobách skrývá dvoujádrový procesor Core i3-2120 na frekvenci 3,3 GHz, sekunduje mu operační paměť DDR3 s kapacitou 2 GB. NAS je vybaven dvěma konektory gigabitového Ethernetu, volitelně lze ale osadit také rozšiřující kartou s rychlostí přenosu 10 Gb/s.

QNAP

Na závěr jsem si nechal dva žhavé modely určené do racku. Zatímco osmidiskový TS-879U-RP je osazen stejným procesorem jako TS-1079 Pro, dvanáctidiskový TS-EC1279U-RP již obsahuje čtyřjádrový Intel Xeon E3-1225 s frekvencí 3,1 GHz. Obě úložiště jsou vybavené dvojicí napájecích zdrojů a dokážou tak zajistit nepřetržitý provoz i v případě selhání jednoho z nich. I tyto NASy jsou připravené pro připojení k síti s rychlostí 10 Gb/s, i když v základu podporují pouze gigabitový Ethernet.

QNAP

QNAP QNAP QNAP QNAP QNAP QNAP QNAP QNAP QNAP 

Specifikace vybraných modelů: TS-259 Pro+, TS-1079 Pro, TS-879U-RP, TS-EC1279U-RP.

QNAP

CeBIT: QNAP měl asi největší expozici síťových úložišť (NAS)

Ohodnoťte tento článek!