CeBIT: Sapphire ukázala Vid-2X aneb rozdvojku pro monitory

0

Společnost Sapphire, která se proslavila jako výrobce grafických karet ATI (dnes AMD), přivezla na letošní veletrh informačních technologií CeBIT, jenž se tradičně koná v německém Hannoveru, grafické karty AMD HD 7750 či pasivně chlazenou HD 7750 Ultimate. O druhé zmiňované si můžete přečíst více informací v novince kolegy Adama Kahánka: Sapphire HD 7750 Ultimate – s pasivem do těch nejtišších sestav.

 Nyní se však zaměříme na jiný produkt této společnosti. Jedná se zařízení s podobnou funkcí jakou má Matrox DualHead2Go a nese označení Vid-2X Display Expander. Jak již teda název napovídá, jedná se o krabičku, o jejíž užitečnosti můžeme polemizovat, která dokáže rozdvojit signál z jednoho obrazového výstupu do dvou. Oba dva výstupy z Vid-2X jsou standardu Single-link DVI a podporují maximální rozlišení obrazu 1920 × 1200 pixelů. Na oba lze také naroubovat HDMI porty, ale adaptéry nejsou součástí balení.

 

Vid-2X podporuje řadu rozlišení a dále umožňuje prosté klonování obrazu nebo roztažení obrazu na dva monitory. Zařízení mohou využívat systémy, které umožňují tok informací EDID/DDC. Výhodou však je, že nejste limitováni konkrétním operačním systémem. Užitečnost této krabičky je především ve snadné instalaci, jež se omezuje na prosté zapojení vstupního, dvojice výstupních grafických kabelů a konektoru mini USB do počítače nebo pomocí adaptéru do elektrické sítě. USB konektor totiž slouží k napájení celého zařízení.

Sapphire prodává Vid-2X ve dvou variantách, které se liší vstupním konektorem. Verze PSEDP4196 je vybavena DisplayPortem, zatímco PSEDVI2185 slouží jako vstupní konektor Dual-Link DVI. Vid-2X je v obou verzích k dostání také v tuzemských obchodech za cenu počínající okolo hranice 3500 Kč včetně DPH. Otázkou zůstává, jestli je cena Vid-2X adekvátní jeho využití.

 

Zdroj: Sapphire

Ohodnoťte tento článek!