CeBIT: SilverStone má nový odpadkový koš

0

Společnost SilverStone je známá netradičními a inovativními modely skříní. Jedním takovým byla věž FT03, někdy označovaná jako „odpadkový koš“. Její téměř poloviční verze, model FT03-Mini určený pro základní desky formátu mini-ITX, byla představena na letošním CeBITu.

Díky netradičnímu designu, který z větší části vychází z modelu SG05, tato skříň zabírá minimum místa – alespoň ve vodorovném směru. Konstrukce je ocelová, postranní panely hliníkové a skříň je otočená na výšku. Rozměry skříně jsou 189 × 397 × 215 mm (š × v × h).

FT03-Mini

Uvnitř najdete šachtu na dva 2,5″ disky HDD či SSD a jeden 3,5″ disk. Skříň pojme i dlouhé grafické karty. Optická mechanika musí být ve formátu slim. Na vrchu skříně najdete kromě tlačítek Power a Reset také dvojic i USB3.0 portů, sluchátkový výstup a mikrofonní vstup. Na dně skříně je uchycen 140mm ventilátor AP141, který celou věž chladí.

FT03-Mini specifikace

Vzhledem k rozměrům skříně není možné použít tradiční zdroj formátu ATX, ale formát SFX, který obecně nenabízí příliš vysoký výkon. Předpokládá se však, že SilverStone nabídne vlastní 450W model s certifikací 80Plus Gold určený přímo pro FT03-mini. 

Samotná skříň se bude prodávat za $130 (cca 2400 Kč). Dostupnost zatím nebyla upřesněna.

Zdroj: VRZone, foto MJ & RB

CeBIT: SilverStone má nový odpadkový koš

Ohodnoťte tento článek!