CeBIT stánek Gigabyte: tablet s Windows, počítače 3 v 1, NASy a herní AIO

0

Také Gigabyte se pustil do All-in-one počítačů, není se co divit, jedná se o rostoucí segment trhu. Model GB-AEGT je zajímavý tím, že je plně konfigurovatelný a je možné ho vybavit velmi silnými komponentami. Do Mini-ITX LGA 1155 desky strčíte i procesor Core i7 (max. 95 W TDP ), k tomu přidáte poctivou stolní grafickou kartu (do slotu PCIe x16) a máte plnohodnotný počítač. Nechybí samozřejmě dotykový displej a možnost osadit TV tuner.

 All-in-one Gigabyte GB-AEGT All-in-one Gigabyte AC21B All-in-one Gigabyte AC21B All-in-one Gigabyte GB-AEBN All-in-one Gigabyte GB-AEBN

Také segment NASů není radno opomínat – domácí servery si kupuje čím dál více zákazníků. K vidění byly modely pro dva i čtyři disky.

NASy GREZM02H a GREZM04H  NASy GREZM02H a GREZM04H  NASy GREZM02H a GREZM04H

Skutečně zajímavým produktem jen model T1132N, který Gigabyte označuje jako Booktop, neboli počítač 3 v 1. Jedná se o první a jediné zařízení tohoto druhu na trhu. Je to jednak notebook, tablet a také stolní počítač. Jakto? Tablet a notebook je řešen klasicky pomocí otočného displeje – jde tedy spíše o Tablet PC a v kombinaci s Windows 7 je možnost tabletového využití značně omezená. Daleko zajímavější je ale dokovací stanice, která přístroj jednoduše promění v plnohodnotný desktop. Přístroj se zadokuje pomocí proprietárního konektoru, který vede přímo na desku. Stanice vám tak nabídce plnohodnotné HDMI, dva USB 3.0 konektory (a dva USB 2.0) audio i síť. Díky silnému hardwaru pak zvládne i náročnější činnosti – procesor Core i5 doplňuje hybridní grafické řešení Nvidia Optimus – v tomto případě kombinace Intel HD Graphics 3000 (integrovaná) a Nvidia GT520M (1GB grafické paměti).

 Booktop Gigabyte T1132N Booktop Gigabyte T1132N Dokovací stanice pro Gigabyte T1132N Dokovací stanice pro Gigabyte T1132N

Stejně jako na CESu i na CeBITu Gigabyte ukazuje tablet postavený na platformě od Intelu – nyní už ale známe specifikace. Nabídne dvoujádrový Atom N2800 (1,8 GHz, Cedar Trail) s TDP jen 3,5 W. To by mělo znamenat skvělý poměr výkon/spotřeba. K dispozici mají být verze s pevným diskem i SSD, nebude chybět síť, Wi-Fi, reproduktory, HDMI či USB 3.0. Takový model je samozřejmě výrazně tlustší a těžší, než jeho androidoví kolegové. Nicméně pro určitě nasazení jsou Windows nezbytná, s Windows 8 se navíc již brzo dočkáme použitelného dotykového ovládání. Na výstavišti byl tablet k vidění s elegantní dokovací stanicí.

 Tablet Gigabyte S1081 s Intelem Tablet Gigabyte S1081 s Intelem

V nabídce firmy Gigabyte už nechybí ani klasický tablet, 7” model s Andoridem 2.3 už nás ale v dnešní době nemůže ohromit. Model S700 tak může zaujmout jen extrémně nízkou cenou. Podle webu notebookitalia.it jej ale Gigabyte sám prodávat nebude, ale nabídne je jako OEM řešení pro své partnery.


    Tablet Gigabyte S700 s Androidem Tablet Gigabyte S700 s Androidem 

 

Ohodnoťte tento článek!