CeBIT: Úložná zařízení na sto způsobů v podání Raidonu

0

Společnost Raidon je proslulá svými divokými kreacemi na téma externích boxů pro pevné disky. Neštítí se žádného rozhraní a její výrobky vypadají na první pohled kvalitně. Díky široké škále modelů tak uspokojí potřeby většiny zákazníků.

Možná se ptáte, proč chtít box s možností pole RAID připojit do USB, když můžete disky zapojit přímo v počítači. Důvodů může být hned několik – zabezpečení (nemusíte se o data s nikým dělit na síti jako v případě NASů), možnost odpojení a přenesení (v případě vyhořelé desky vás čeká v lepším případě „rebuild“ pole) nebo přesunutí zátěže řadiče disků. Možná také nemáte dostatek místa v počítačové skříni.

Raidon SafeTank GR3650-B3 pojme dva pevné disky o velikosti 3,5”, s počítačem se propojuje pomocí konektoru USB (podporuje i USB 3.0), nastavení diskového pole se provádí pomocí zapuštěných přepínačů na zadní straně. Blízký sourozenec GR3650-SB3 má navíc displej a využívá jiného řídícího čipu.

Raidon na CeBITu

Raidon na CeBITu Raidon na CeBITu Raidon na CeBITu 

Pokud se nespokojíte se dvěma disky, možná vás nadchne SafeTank GR5630-SB3, který pojme pevné disky hned čtyři a umožňuje nad nimi vytvořit pole RAID 5. Mimo USB 3.0 podporuje také rozhraní eSATA. Raidon opět nabízí i pokročilejší verzi (GR5630-WSB3) s displejem a doplněným FireWire rozhraním.

Raidon na CeBITu Raidon na CeBITu

Pro snadné přenášení společnost vyvíjí boxy i pro menší pevné disky, a to ve dvou- a čtyřdiskovém provedení. Výhodou je samozřejmě větší mobilita a nižší spotřeba takového řešení. Na malých boxech také na výstavě předváděli výhody využití malých boxů při kombinovaném složení HDD a SSD (viz fotografie).

Raidon na CeBITu  Raidon na CeBITu Raidon na CeBITu

Raidon na CeBITu Raidon na CeBITu Raidon na CeBITu

Raidon na CeBITu

Na stánku nechyběla ani tradiční síťová úložiště. NASy měly své zastoupení v podobě dvoudiskového modelu SL3650-LB2 a dvojice úložišť určených do racku. Časem se snad dočkáte recenze.

Raidon na CeBITu Raidon na CeBITu Raidon na CeBITu

Na samý závěr se můžete podívat na úložné boxy s rozhraním miniSAS, které jsou určeny spíše pro profesionální použití. Poslední fotografie pak zachytává hned několik různých produktů naráz (a nutno dodat, že v jednom balení to vypadá opravdu dobře).

Raidon na CeBITu Raidon na CeBITu Raidon na CeBITu Raidon na CeBITu

Raidon na CeBITu

CeBIT: Úložná zařízení na sto způsobů v podání Raidonu

Ohodnoťte tento článek!