CeBIT: zdroje Fortron – s vysokou účinností, pasivním chlazením i speciály pro RAID

0

Fortron se na CeBITu opravdu vytáhl a přivezl celou řadu nových zdrojů zaměřených na různá PC. Začneme nejprve netradiční novinkou a tou jsou zdroje s pasivním chlazením. Fortron tuto novou sérii zdrojů nazval Aurum Xilenser. K dispozici jsou zatím dva modely – 400W a 500W. Oba mají čtyři samostatné 12V větve a jsou osazené kvalitními japonskými kondenzátory. Účinnost obou zdrojů splňuje požadavky certifikátu 80+ Gold.

Výrobce předváděl 500W variantu, která napájela sestavu s procesorem Intel Core i5-2400 a grafickou kartou MSI N560GTX Ti Twin Frozr II. Je tedy vidět, že tyto pasivní modely zvládnou napájet i vcelku výkonnou sestavu.

Fortron Aurum Xilenser-1 Fortron Aurum Xilenser-2 Fortron Aurum Xilenser-3

Fortron Aurum Xilenser-4 Fortron Aurum Xilenser-5

Dále výrobce představil sérii Raider. Zdroje z této řady budou patřit zřejmě k těm levnějším. Zatím byly představeny modely s výkonem 750 W, 650 W, 550 W a 450 W. Všechny splňují certifikaci 80+ Bronze. Specialitou jsou tzv. SATA RAID kabely, na nichž jsou jednotlivé konektory od sebe vzdáleny 50 mm, což by mělo majitelům RAID polí usnadnit zapojení disků.

Fortron Raider-1 Fortron Raider-2

Nová řada Aurum Pro je určena pro nasazení ve výkonných herních PC. Tomu napovídá i výkon jednotlivých modelů – 1200 W, 1000 W a 850 W. Každý z nich nabízí 8 napájecích konektorů PCI-e, což by mělo stačit i náročným uživatelům. Výkon jednotlivých větví bohužel není znám. Zdroje jsou osazeny kvalitními japonskými kondenzátory. Chlazení zajišťuje 135mm ventilátor, jehož hlučnost výrobce neuvedl. Všechny modely nabízí navíc dva konektory pro externí ventilátory.

Fortron Aurum Pro-1 Fortron Aurum Pro-2

Zřejmě nejzajímavější budou zdroje ze série Aurum 92+. Jak je již patrné z názvu, zdroje dosahují účinnosti 92 % a splňují certifikaci 80+ Platinum. Uvedené modely mají výkon 650 W, 550 W a 450 W. První dva výkonnější modely mají čtyři napájecí konektory PCI-e, nejslabší model má pouze dva. Samozřejmostí je osazení kvalitních japonských kondenzátorů. Perforace má tvar šipek, což by mělo oproti klasickému tvaru včelích pláství zajistit lepší proudění vzduchu. Design zdrojů je velice atraktivní a ocení jej především majitelé skříní s bočnicí s plexi. Pokud výrobce nasadí přiměřenou cenu, bude se jednat o dobrou volbu do mainstreamových sestav.

Fortron Aurum 92+ 3 Fortron Aurum 92+ 4 Fortron Aurum 92+ 5

Fortron Aurum 92+ 1 Fortron Aurum 92+ 2

Kdy a za kolik se novinky objeví na trhu, výrobce neuvádí.

Zdroj: MJ & RB & 

CeBIT: zdroje Fortron – s vysokou účinností, pasivním chlazením i speciály pro RAID

Ohodnoťte tento článek!