Falešný Musk, Obama a spol. vylákali z důvěřivců na Twitteru téměř tři miliony korun v Bitcoinech

4

Tohle Twitter ještě nezažil. Neznámí útočníci včera získali přístup k twitterovým účtům několika známých lidí a jejich jménem přesvědčili uživatele k zaslání Bitcoinů na svou adresu. Slibovali, že pošlou dvojnásobek zpět. A na účtě už mají přes 12 BTC. V přepočtu 118 tisíc dolarů, neboli 2,7 milionu korun.

Představte si, že Elon Musk či Barack Obama napíše Tweet, v němž žádá o zaslání drobné částky. Přitom tvrdí, že to poslouží k podpoře komunity, ale také slibuje, že obratem pošle zpět dvojnásobek. Při velkém množství followerů slavných lidí našlo určité procento lidí, kteří na jasný podvod skočili.

Kromě dvou zmíněných byly napadeny účty Warrena Buffetta, Billa Gatese, prezidentského kandidáta Joe Bidena či Jeffa Bezose z Amazonu. Ale také oficiálního účtu Applu či stanice NBC. Celkem akce probíhala minimálně přes 17 účtů známých lidí a institucí.

Přestože většina z nich měla dvoufázové ověřování přes mobilní telefon, útočníci i toto dokázali obejít. Twitter zveřejnil, že útočníkům zřejmě pomohla i chyba jeho zaměstnanců. Podvodné tweety jsou už smazané, Twitter událost nadále vyšetřuje.

V bitcoinové peněžence útočníka (či skupiny útočníků) skončilo 12,86 BTC. Celá částka už ale putovala dál na jiné účty. Počet transakcí je v nižších stovkách, stejný či o něco nižší tedy bude i počet důvěřivců.

zdroj: Twitter, Android Police

Falešný Musk, Obama a spol. vylákali z důvěřivců na Twitteru téměř tři miliony korun v Bitcoinech
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Aneb hackeři idioti.. taková příležitost a jen blbých 12 BTC… Měli zashortovat přefouknuté akcie Tesly a tweetnout z Muskova twitteru, že během jednoho měsíce rozprodá polovinu všech svých akcií TSLA.