Celkově malwaru ubylo, na vzestupu je však zákeřný ransomware

0

Podle firmy Enigma Software malwaru v červnu výrazně ubylo, dokonce byl počet nákaz nejnižší od dubna 2013. Celkově v posledních 18 měsících došlo ke 30 milionům nakažení. Průměrný počet nákaz za měsíc byl v prvním pololetí tohoto roku nižší než v kterémkoli měsíci roku 2015. Zpráva přichází v době, kdy AVG bude odkoupeno Avastem a cítíme na sobě, že bezpečnostní řešení nejsou tak potřebná jako dřív.

Avast „Nitro update“
Malware sice ustupuje, je ho však stále dost. Bezpečnostní řešení
do koše zatím nepatří (Ilustrační foto)

Podle reportu si to opravdu nenamlouváme, malware je na ústupu. Podotýkám, že výzkum se vztahuje na USA, byť si nějaký obrázek udělat můžeme. Zatímco celkově malware tolik netáhne, což může být způsobeno odklonem od používání počítačů ke smartphonům, jedna podkategorie zaznamenala růst. Ransomware, který může vaše soubory držet jako rukojmí, dokud nezaplatíte, oproti roku 2015 získal na oblibě. Počet nakažení vzrostl o 119 %.

I když je celkově malwaru méně, neznamená to, že bychom hned měli zahodit všechna svá antimalwarová řešení. Zvlášť když je k dispozici řada skvělých produktů zdarma pro domácí používání, není důvod ochranu nepoužívat. Jako obvykle platí, že zdravý rozum představuje první a základní obrannou linii.

Zdroj: Enigma Software via Neowin

Celkově malwaru ubylo, na vzestupu je však zákeřný ransomware

Ohodnoťte tento článek!