Celní správa se spletla. Zadržela tisíce sluchátek OnePlus Buds a označila je za padělané AirPody

0
US Customs and Border Protection
US Customs and Border Protection
-
Zdroj: CBP

Celní správa Spojených států zabavila dva tisíce falešných sluchátek Apple Airpods, čímž ochránila obyvatele od zboží v hodnotě 398 tisíc dolarů. Až na to, že celníci omylem zabavili úplně jiná sluchátka OnePlus Buds.

Stalo se to na konci srpna na letišti v New Yorku, přičemž sluchátka přicestovala z Hong Kongu a jejich  cílovou destinací byla Nevada. US Customs and Border Protection (celní správa) to oznámila v tiskové zprávě (záloha) a pochlubila se i na Twitteru.

Skutečná hodnota zásilky je ani ne poloviční, neboť OnePlus Buds se prodávají za 79 dolarů. Ponechme stranou, že sluchátka trochu připomínají Airpody, ostatně jako mnoho jiných bezdrátových sluchátek od čínských výrobců. Nicméně na sobě nemají žádné označení Applu a na krabičce je i podle fotografií pořízených celní správou patrný nápis OnePlus.

OnePlus Buds a celní správa USA
Tisková zpráva celní správy USA

„Pracovníci celní správy ochraňují americkou veřejnost přes různými nebezpečími na dení bázi“ řekl Troy Miller, ředitel CBP v New Yorku. „Zachycení těchto padělaných sluchátek je odrazem bdělosti a odhodlání našich důstojníků.“ Za loňský rok CBP zabavila 27 599 zásilek v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, stojí dále ve zprávě.

OnePlus Buds
OnePlus Buds

Celní zpráva ve tweetu uvedla, že „toto není Apple“, v čemž měla paradoxně pravdu. I po zveřejnění v mnoha médiích je tisková zpráva CBP stále stejná.

zdroj: CBP, androidpolice

Celní správa se spletla. Zadržela tisíce sluchátek OnePlus Buds a označila je za padělané AirPody
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů