Centrum notifikací ve Windows 9 sdílí mnohé s centrem z Windows Phone

0

O chystaném centru notifikací ve Windows 9 víme už pár dní. Další detaily prozradil Neowin. V pozdějších sestaveních prý centrum vypadá tak, jak všichni očekáváme. Aktuálně jej spustíte z oznamovací oblasti, což je místo v desktopu vedle hodin. A co na tabletu? To zatím nevíme. Ve Windows Phone se prstem sjíždí z horní části obrazovky dolů.

Na větším displeji to nemusí být nutně stejně. Stejně jako na mobilu, oznámení se seskupují podle aplikací. A jedním tlačítkem je všechny vymetete. V tuto chvíli prostor s notifikacemi nezabírá celou obrazovku, raději jen menší okno o pevně dané velikosti. V případě většího počtu oznámení se jimi proberete posouváním kolečkem myši.

 

Pozadí centra je bílé a elegantní. Více možností zatím centrum neobsahuje. Jedná se o jednu z prvních verzí, proto lze předpokládat, že se dočká dalších funkcí časem. Stávající provedení může být kompletně předěláno.

Microsoft testovací sestavení Windows 9 dále vybavil nástroji na odesílání zpětné vazby. Opravdu chce, aby uživatelé řekli, co se jim líbí nebo nelíbí, takže na zpětnou vazbu klade obrovský důraz. Devítky by se mohly vrátit reklamní kampani „Windows 7 was my idea.“

Zdroj: Neowin 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!