CEO největší telekomunikační společnosti na světě po 17 letech odchází

0
Randall Stephenson Getty Images
Randall Stephenson
-
Zdroj: Getty Images

Největší telekomunikační společnost na světě AT&T čekají změny. Po sedmnácti letech končí ve vedení generální ředitel (CEO) Randall Stephenson a v polovině roku předá žezlo svému nástupci. Tím bude John Stankey, který má pokračovat v restruktualizaci a snižování nákladů.

Stephenson byl v AT&T od roku 1982, tehdy ještě v dceřince Southwestern Bell Telephone.  Stankey (ve firmě od roku 1985) dosud zastával funkci provozního ředitele (COO). Hledání nástupce začalo v roce 2017, po třech letech se tedy rozhodlo, že novým šéfem bude právě Stankey.

AT&T již nějakou dobu snižuje stavy a následující tři roky to má pokračovat. Před dvěma lety koupilo AT&T mediální dům Time Warner za 85 miliard dolarů a ovládá americký trh s pevným připojením k internetu, mobilními sítěmi i satelitními televizemi. Akvizice satelitního operátora DirecTV ale zase tak úspěšná nebyla, společnost ztratila jen za minulý rok 4 miliony předplatitelů.

ATT HQ v Dallasu
Sídlo AT&T v Dallasu

Stále hodně vydělává na mobilních sítích, ale meziroční pokles zisků je znát. V posledních letech došlo k propuštění více než 23 tisíc zaměstnanců, přestože Stephenson tehdy tvrdil, že budou spíše nabírat (celkově pro AT&T pracuje necelý čtvrtmilion lidí). Plat Randalla Stephensona za minulý rok byl 32 milionů dolarů, zatímco Stankey si přišel na 22 milionů.

Randall Stephenson John Stankey ATT
Randall Stephenson (vpravo) a John Stankey

AT&T je největší telekomunikační společností na světě, druhou je též americký Verizon a třetí japonský Nippon Telegraph. Nám známé evropské společnosti si také nevedou špatně. Deutsche Telecom (vlastník T-Mobilu) je v žebříčku šestý, Telefónica (dříve vlastník O2) sedmá a britský Vodafone desátý. Až v součtu by tito tři byli o něco větší než AT&T.

zdroj: WSJ

CEO největší telekomunikační společnosti na světě po 17 letech odchází
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů