CEO TikToku se stane člověk z Disney

0
Kevin Mayer CEO TikTok
Kevin Mayer CEO TikTok
-
Zdroj: Disney

Generálním ředitelem nejrychleji rostoucí sociální sítě TikTok by se měl stát Kevin Mayer. Pro tuto nejvyšší funkci jej najala mateřská společnost ByteDance, která TikTok vlastní. Mayer  bude od 1. června nejen CEO TikToku, ale i COO (Chief Operations Office) ByteDance.

Kevin Mayer se měl původně stát CEO Disney místo Boba Igera, na jeho místo však nastoupil Bob Chapek (dříve ředitel parků, Disneylandů). Mayer v Disney zastával funkci ředitele pro streamovací služby (Disney+ a Hulu), má tedy blízko k internetové části byznysu. V minulosti pracoval i jako CEO internetové části Playboye. A protože se nestal šéfem Disney, rozhodl se pracovat jinde.

TikTok měl dříve problémy s cenzurou (neprokázalo se, zda cílenou) ohledně událostí v Hong Kongu. ByteDance je totiž čínská firma.Menší kauza byla také ohledně cenzury „škaredých uživatelů“.

Tahle v současnosti nejpopulárnější sociální síť mezi mladými uživateli stále roste, její náplní jsou krátká videa. Kevin také směruje postupně od byznysu pro starší k tomu ppro mladší (Playboy -> Disney -> TikTok).

CEO TikToku se stane člověk z Disney
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas