Černoch z Lidlu, který zvedl ze židle české rasisty, teď dělá reklamu na Xiaomi

12
Alpha Dia dělá reklamu na Xiaomi Mi Mix
Alpha Dia dělá reklamu na Xiaomi Mi Mix

Asi jste začátkem ledna zaznamenali kauzu, ve které se banda xenofobních pitomců na Facebooku rozčilovala, že si Lidl dovolil dát do letáku černošského modela. A ještě k tomu muslima. Psaly o tom snad všechny noviny, ale pokud vám to uniklo, to hlavní shrnují například Seznam Zprávy.

Proč se o tom zmiňujeme na Cnews? Senegalský model Alpha Dia, kterého si Lidl najal, teď dělá reklamu pro Lion Mobile, který do Česka distribuuje telefony Xiaomi (xiaomimobile.cz). Vídat jej budete na plakátech s „bezrámečkovým“ telefonem Mi Mix. Zkrátka výborně připravená kampaň, která rychle zareagovala na aktuální dění ve společnosti.

Když můžeme kupovat elektroniku z Číny, nevidím důvod, proč bychom nemohli vídat reklamní fotky s černošským modelem. Přijde mi to naprosto přirozené. V Xiaomimobile jsme samozřejmě zvyklí komunikovat například s Číňany. Jsou to úplně odlišní lidé. Jejich zvyky, kultura nebo způsob jednání. Nemá smysl ale předstírat, že takhle odlišní lidé neexistují. Považuji to za hloupé a omezené. I proto jsme nafotili tyhle fotky: Na barvě kůže, nebo původu nám prostě nezáleží,“  komentuje kampaň Jiří Opletal, jednatel Lion Mobilu.

Alpha Dia v reklamě na Xiaomi Mi Mix
Alpha Dia v reklamě na Xiaomi Mi Mix
Alpha Dia v reklamě na Xiaomi Mi Mix
Alpha Dia v reklamě na Xiaomi Mi Mix
Černoch z Lidlu, který zvedl ze židle české rasisty, teď dělá reklamu na Xiaomi
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

12 KOMENTÁŘE

 1. No zajímalo by mě co tím chtěl autor jako říct. Nepopírám, že to zvedlo ze židlí pár tupců, co jen umí křičet. Ale ve chvíli kdy snad každý vnímá co se děje v Německu, Turecku a severských zemích. Kdy tlupa černošských muslimů dělá to co dělá, tak se nedivte, že taková provokace lidem nelíbí. Pomoc potřebným je jedna věc, ale uměle někoho za každou cenu prosazovat, jenom protože u nás je v menšině, to je taky rasismus.

 2. Nechte si ty kecy o xenofobních pitomcích a věnujte se tomu, co máte. Tyhle genderové, vítačské a jiné ptákoviny začnou brzo zacházet na úbytě, Soros stahuje peníze z evropských neziskovek a cpe je do amerických pro boj proti Trumpovi. Tak ze sebe nedělejte pitomce vy.

  Mimochodem, předvádět černé hadry na černochovi může zase jen pitomec.

    • Hele, klídek. Je to první z asi 10 000 článků, které jsem tady kdy publikoval, jenž se zmiňuje o rasismus. Za těmi xenofobními pitomci si stojím. Ti, kteří ten skandál vyvovali, ani nevěděli, co je to za modela. Odkud je a jakého je vyznání. Prostě je sralo, že je černej.

     Byla kolem toho zbytečně nafouknutá bublina, když těm pitomcům dala důležitost velká média. O tom Xiaomi píšu, protože mi to příjde jako pěkný trolling a souvisí to s IT.

     • Vidíte, a místo toho, aby se to přešlo tak se znovu dloubá prstíčkem do vosího hnízda, „A komu tím prospějete, co?“ Budete teď dlouhodobě sledovat tohohle konkrétního „modela“ a psát o něm jakou další reklamu dělá? Nebo jen pomáháte Lionu k masivní reklamě zdarma? Nebo pomáháte sobě, protože je to kontroverzní, lidi budou klikat a reklama něco vydělá? Snad jedině ten reklamní příjem bych bral jako pochopitelný. Protože jinak o tomhle člověku píšete jenom protože je černoch. Není to rasismus? Nebyl by někdo zajímavější? Někdo kdo dokázal něco víc, než být černoch v reklamě?

      Už tím, že to novináři podporují a píší v podstatě jenom, „hele zase ten černoch“ jsou vlastně rasisti ne? Mě osobně nadávání do rasistů při každé příležitosti dost vadí, nemám rád někoho kdo dělá bordel, ale není moje vina, že 90 % z nich má nějakou barvu pleti, to není přece rasimus, vadí mi, že někdo jde tvrdě proti hodnotám a zvykům, které se tu budují a vyvíjí stovky let, zase není moje vina že 90 % z nich je nějaká. Prostě se lidem nelíbí, že model je černoch a muslim, proč je to rasismus? Černochů tu moc není, tak je zbytečné mít je jako modela, a muslim není rasa, takže neobliba muslimů označena jako rasismus je jen dementní sebemrskačství které nemá žádný racionální podklad. Není to tak, že by běloch (ie rasista) byl zastoupen 99% světové populace, a všechny ostatní by utlačoval, naopak bělochů je menšina proti zbytku ras. Většinu mají jen v evropě a severní americe. Proč to někomu vadí a má potřebu to změnit násilím, dost dobře nechápu, a právě takovéhle články tomu jen pomáhají.

     • @hh Jeho kariéru sledovat nebudu a o dalších jeho zakázkách psát nebudu, ani kdyby dělal reklamu pro Apple. Už to nebude originální ani aktuální.

      Že je černoch, na tom mi vůbec nezáleží. Kdyby tu aféru vyvolaly posměšky, že si Lidl vybral asiata, gaye, zrzka nebo já nevím koho, přišlo by mi opět fajn té kontroverze využít v reklamě.

      Jinak aféru vyvolalo to, že to byl černoch. To šlo z fotky poznat. Už ale nešlo poznat, jestli je muslim (o tom jsem se náhodou dozvěděl až dnes). V Česku černoši normálně žijí, ač jich není tolik jako třeba Asiatů. Nevím, proč někoho znepokojuje, že jsou i v reklamě.

      Tím bych tak nějak diskuzi uzavřel. Už z nadpisu bylo jasné, o čem zpráva bude a v jakém tónu bude napsána. Každý ji mohl ignorovat.

 3. Všechny bílé opice včetně mě by se měli černochům klanět a dřepět v koutě za to co naši předkové jím dělali udělali.

  Že je muslim tak s tím problém mám stejně jako kdyby to byl křesťan apod. Protože všichni tihle fanatici jsou teroristé lidského pokolení. Muslimové jsou jen aktuálním zlem na světě. Křesťané zabili více lidí než kdejaký vir v historií lidstva.