Černý skvost od Lian Li: Tyr PC-X500FX

0

Tchajwanská společnost Lian Li, známá svými kvalitními počítačovými skříněmi, vylepšila stávající model nejvyšší třídy Tyr PC-X500 vydaný v roce 2008. Vylepšený model se jmenuje Tyr PC-X500FX.

Hliníková skříň je dostupná pouze v černé barvě a díky prosklené bočnici se můžete těšit z pohledu na kvalitně zpracovaný interiér. Skříň má pouze dvě externí 5,25“ pozice, které se otevírají do bočnice, a z interních pozic zde můžete nalézt jednu 2,5“ a šest 3,5“ palcových pozic pro pevné disky. Plech sloužící k uchycené základní desky má množství otvorů pro kabely a podporuje formáty ATX, Micro-ATX a Mini-ITX.

Dostatek místa pro grafickou kartu zaručuje prostor mezi zadními záslepkami a předními ventilátory o délce
31,5 cm. Všechny komponenty lze upevnit pomocí dodávaného „tool-less“ systému. Hmotnost činí úctyhodných
9,84 kg.

Skříň je vybavena dvěma zónami chlazení. V té horní jsou umístěny obě 5.25“ pozice a box pro tři 3,5“ disky a je chlazena jedním 120mm ventilátorem, který odvádí ohřátý vzduch ven ze skříně. V druhé zóně se nacházejí veškeré komponenty na základní desce a zdroj umístěný na dně skříně. V něm je prachový filtr zabraňující jeho nasávání zdrojem. Zde se o dostatečný přísun čerstvého vzduchu starají tři podsvícené 140mm ventilátory v čelním panelu vybavené prachovým filtrem a jeden zadní 120mm ventilátor. Ten se pro změnu stará o odsávání ohřátého vzduchu a vyfukuje tedy směrem ven. Pro náročné uživatele jsou v zadním panelu předvrtány otvory pro hadice vodního chlazení.

Na horní části skříně můžete najít I/O panel se čtyřmi USB 3.0, jedním e-SATA a HD Audio výstupem. A jako perličku závěrem lze uvést ovládání otáček ventilátorů, které je umístěné na zadní straně. Cena skříně je
499 USD (bez marže a daně). Na našich trzích je zatím nedostupná.

 

Zdroj: TechPowerUp, Lian Li

Černý skvost od Lian Li: Tyr PC-X500FX

Ohodnoťte tento článek!