CES 2013 exkluzivně: Osahali jsme si Project Shield s Igorem Staňkem

0

O nové platformě Tegra 4, konzoli Project Shield a o cloudovém hraní pomocí technologie Nvidia Grid jsme vás už podrobně informovali v článku Nvidia ukázala Tegru 4 a překvapivou herní konzoli Shield. Podrobnosti tedy přeskočíme.

Ukázka Nvidia Project Shield Nvidia Project Shield

Ukázka Nvidia Project Shield  Ukázka Nvidia Project Shield

Igor Staněk, Senior OEM Product PR Manager pro EMEAI, nás pozval do zákulisí kde nám věnoval několik drahocenných minut – na předvedení Shieldu má totiž až 30 požadavků za hodinu. Kromě několik fotek zařízení nám umožnil natočit také video, které krásně všechny tři nové převratné technologie Nvidie. Na konzoli Shield, kterou pohání Tegra 4 totiž pustil hru Call of Duty: Black Ops, která běžela na serveru Grid a do konzole se „streamovala“.

Ukázka Nvidia Project Shield   Ukázka Nvidia Project Shield  Ukázka Nvidia Project Shield  Ukázka Nvidia Project Shield

Jak takové hraní na kapesní konzoli může za pár měsíců vypadat posuďte sami. Přístroje se totiž dočkáme až v druhém čtvrtletí tohoto roku a primárně se bude dodávat do Severní Ameriky. Konzole zatím mechanicky působí jako hodně raná technologická ukázka, také rozchození hry přes cloud není zatím úplně snadnou záležitostí – v našem případě to trvalo asi 3 minuty a chtělo to 4 pokusy (také proto je v zatím v názvu slovo Project). Nicméně už teď můžeme místopřísežně prohlásit, že nás velmi brzy čeká menší (nebo možná i větší) herní revoluce.

Ještě pro zajímavost, celé cloudové řešení má na svědomí sympatické děvče, které sedělo v rohu a řešilo technologické potíže. Naši hru nakonec rozchodila právě ona několika málo odbornými stlačeními (tlačítek na počítači i na konzoli). Jmenuje se Vickey Yeh a před půl rokem ukončila Stanfordovu Univerzitu. Od té doby je v Nvidii a pracuje na tomto projektu a podle slov Igora Staňka je vlastně jediná, kdo tomu rozumí a dokáže to rozchodit. Údajně to nejraději drtí rovnou v Assembleru. Tak takhle tedy pánové vypadá sexy mozek v ženském provedení!

Ukázka Nvidia Project Shield Vickey Yeh

Ohodnoťte tento článek!