CES 2013: Geniální adaptér Nifty pro rozšíření kapacity Macbooků

0

Na veletrhu CES se nepředstavují jen smartphony, tablety či obří televize, několik hal na výstavišti je zaplněných nejrůznějšími doplňky, gadgety a podivnostmi. Mezi nimi se však najde i mnoho užitečných pomůcek, které usnadní život nejednomu geekovi. A protože ta nejchytřejší řešení často bývají ta nejjednodušší, zalíbil se nám i adaptér Nifty Mini Drive.

Nifty Mini Drive

Nifty Mini Drive

  Nifty Mini Drive Nifty Mini Drive

Je určen pro majitele Macbooků, kteří nejsou spokojeni s kapacitou pevného disku. Jeho výměna, či rozšíření je spojené s rozmontováním notebooku, na což si mnozí netroufnou. Nejjednodušší variantou, jak interní úložiště zvětšit, je stejně jako u telefonů a tabletů vložením paměťové karty. Problémem u Macbooků však vězí v mělkém slotu, do kterého se SD karta zasouvá pouze do půlky. Pro dlouhodobé použití je tedy nevhodná. Proto vzniknul adaptér Nifty, který velikostí odpovídá polovině SD karty. Ve skutečnosti se však jedná o adaptér pro microSD kartu. Je vytvarován tak, aby přesně zapadnul do slotu pro SD a zakryl jej podobně, jako záslepka na jiných strojích. Protože se sloty na Macboocích Air a Macboocích Pro liší zakulacením rohů, je i Nifty dodáváno ve dvou variantách.

 

V současné době je však adaptér vyprodán a o dalších objednávkách bude výrobce informovat na stránkách Kickstarter, kde byl projekt zafinancován.

Ohodnoťte tento článek!