CES 2013: Lenovo uvádí konvertibilní ThinkPad Helix a IdeaPad Yoga 11S

0

Na pokračujícím veletrhu CES 2013 v Las Vegas se svými novinkami pochlubilo i Lenovo. Byl představen vůbec první konvertibilní tablet s nálepkou ThinkPad a výkonný ultrabook IdeaPad Yoga 11S.

ThinkPad Helix disponuje odnímatelným 11,6″ dotykovým IPS displejem s rozlišením 1920 × 1080 pixelů s intenzitou podsvícení 400 cd/m2, který lze po odepnutí od základny používat jako klasický tablet. Lenovo se chlubí i novým systémem úchytu „Rip and Flip“ (odtrhni a otoč), který umožní tablet otočit o 180 ° a znovu připnout k základně, která v tento moment začne fungovat jako stojan. To se hodí například pro sledování filmů či na obchodní prezentace.

ThinkPad Helix

O výkon se u nejvyššího modelu bude starat procesor Intel Core i7 třetí generace, k dispozici bude mít až 8 GB RAM. Z další výbavy můžeme vyjmenovat 256GB SSD, dva porty USB 3.0, mini-DisplayPort, mini-HDMI, NFC a podporu mobilních sítí LTE. Samotný tablet váží pouhých 835 gramů, s připojenou základnou se dostaneme na hmotnost 1,67 kg a tloušťku 2 cm. Za zmínku určitě stojí i nový clickpad, který je oproti svým předchůdcům o 20% větší.

ThinkPad Helix

IdeaPad Yoga 11S je klasický ultrabook, jehož displej se dá překlopit o 360° a tak může opět fungovat jako klasický tablet. Stejně jako u modelu Helix se můžeme těšit na dotykový 11,6″ IPS displej, tentokrát ale už jen s rozlišením 1600 × 900 pixelů. Notebook můžeme stejně jako u modelu Yoga 13 ovládat pouhými gesty rukou před webkamerou pomocí funkce Motion Control. Jednoduše se tak dají procházet fotografie, videa či různé dokumenty.

IdeaPad Yoga 11S

Do výbavy ultrabook v nejvyšší konfiguraci dostal opět procesor Intel Core i7 třetí generace, 8 GB RAM, 256 GB SSD a jeden port USB 3.0. To vše se vměstnalo do 1,7 cm tlustého těla o hmotnosti 1,4 kg, které má pogumovaný povrch a na trh půjde ve dvou barevných variantách – stříbrnošedé a oranžové.

 

Obě dvě zařízení se budou prodávat s předinstalovanými Windows 8. ThinkPad Helix bude k dispozici již od února, na IdeaPad Yoga 11S si ale budeme muset počkat až do června.

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!