CES: Lenovo K800 – první smartphone s Intel Atom Z2460

0

Ještě dlouho před samotným CESem se začalo hovořit o tom, že se konečně Intel odhodlal ke vstupu do mobilního segmentu. Postupně byla odhalena platforma Medfield a nyní jsme se dočkali prvního reálného produktu. Ten trochu nečekaně přineslo Lenovo.

Smartphone s označení K800 běží na SoC s označením Penwell. Je poháněn jednojádrovým procesorem Intel Atom Z2460. Ten běží na frekvenci 1,6 GHz a disponuje 512 KB L2 cache. Do budoucna Intel plánuje dvoujádrové procesory taktované na vyšší frekvence. O grafický výkon se pak stará PowerVR SGX 540, který se často objevuje v současných telefonech. Zde je však taktován na vyšší výkon, než obvyklých 400 MHz. Telefon bude nejdříve dodáván v Číně a na podzim letošního roku by mě dorazit do Evropy.

Lenovo K800 Lenovo K800 Lenovo K800

 

Kolegové ze zahraničních serverů již měli možnost otestovat výkon referenčního modelu nové platfromy. K testování byli využity multiplatformní testy běžící ve webovém prostředí. Značně lépe si Intel vede v benchmarcích hrubého výkonu, například Javascriptových testech, naopak ztrácí při přehrávání videa ve vysokém rozlišení.

Lenovo K800 Lenovo K800

Paul Otellini se při představení pochlubil především nízkou energetickou náročností. Na grafech níže nenajdete žádné konkrétní modely, které byly při srovnání použity, avšak ze zákulisních informací vyplývá, že mimo jiné šlo o LG Optimus 2X (Tegra 2), Samsung Galaxy SII (Exynos), HTC Sensation a iPhone 4S (A5). I když je nutné brát výsledky lehce s rezervou, Intel si nevede špatně.

Docela zásadním faktem ale zůstává, že jde o porovnání s telefony, které jsou na trhu klidně rok.

CES: Lenovo K800 – první smartphone s Intel Atom Z2460

Ohodnoťte tento článek!