CES: Projekt Fiona – koncept herního tabletu s Windows 8

0

Hry mají pro tablet uzpůsobené ovládání, ale někdy prostě pořádná tlačítka chybějí. Právě to by měl vyřešit tablet “Fiona”, který má na bocích dvě držadla s palcovými joysticky a několika tlačítky. Samotný neexistující tablet má mít operační systém Windows 8 a procesor Core i7, což by znamenalo, že jde zatím opravdu jen o nereálný koncept.

 

Na CESu však existuje funkční vzorek, zřejmě s vývojářskou verzí Windows 8. Razer bere Fionu jako seriózní herní zařízení, které přidá komfort dnes tolik populárnímu casual hraní. Má obsahovat funkci Hybrid User Interface pro hraní po síti, tedy taková LAN party nové doby.

fiona1

fiona2Herní tablet má velikost 10,1″ – a vzhledem ke konstrukci by nás docela zajímala i hmotnost: představte si držet před sebou při hraní delší dobu nějaký těžký tablet. Razer také uvedl předběžnou cenu, která by neměla přesáhnout 1000 dolarů.

Podívejte se na video

Razer nemá s tablety zkušenosti a proto jde jen o koncept. Do konce roku bychom se prý ale mohli dočkat. Rádi bychom také viděli Fionu jako příslušenství k existujícím kvalitním tabletům – hry by na nich mohly být mnohem hratelnější.

CES: Projekt Fiona – koncept herního tabletu s Windows 8

Ohodnoťte tento článek!