CES: Shrnutí novinek Arctic na veletrhu v Las Vegas

0

Arctic, známý výrobce kvalitních a tichých chladičů, nemůže na veletrhu CES chybět. Bylo tedy možné najít koutek s několika více či méně novými modely, se kterými se v nejbližší době setkáme na pultech prodejen, webových stránkách internetových obchodů a téměř určitě také u tichých počítačových sestav.

Arctic Freezer i30

Prvním vystaveným ventilátorem je model s názvem Freezer i30, o kterém jsme se zmiňovali začátkem prosince. Pro připomenutí – i30 a model A30 jsou zcela totožné, liší se ovšem podporou patice. V případě i30 se jedná o platformy Intel LGA 1155, 1156 a 2011.

Použity jsou čtyři heatpipe a ventilátor i přes maximální provoz nebyl prakticky vůbec slyšet. Dle nejnovějších informací to vypadá, že tento produkt bude brzy k dispozici a dočkáme se tak i nějakých prvních zkušeností z testování.

Arctic Accelero Twin Turbo II

Dále jsme mohli spatřit zástupce nové série chladičů grafických karet, konkrétně jde o Accelero Twin Turbo II, o kterém se začalo mluvit již loni v létě. Jedná se o přepracování modelu Twin Turbo Cooler a slibuje uchladit až 160 W. Důležité je zmínit, že tento nový model je stále kompatibilní s většinou starších modelů grafických karet.

Arctic Accelero Xtreme 7970

Poměrně “horkou” novinkou, kterou jsme nezapomněli zmínit před necelými dvěma týdny, je Accelero Xtreme 7970, tedy model speciálně vyvinutý pro AMD HD 7970, jak konec konců napovídá i název chladiče. Dle výrobce by tato verze měla být schopna uchladit až 300 wattů a díky tomu nabízí i podstatně větší potenciál pro přetaktování, než dávají referenční chladiče.

HTPC HD001

Zajímavostí na konec je integrace chladiče Arctic do HTPC, v tomto případě do modelu HD001, který umožňuje streamování videa a navíc nabídne čtyřrychlostní Blu-ray mechaniku. Součástí této „sestavy“ je také dálkový ovladač a bezdrátová wireless klávesnice. Jelikož je zde integrováno pasivní chlazení, nemusíme se obávat ani sebemenších rušivých elementů během sledování filmů. Zařízení bude k dispozici v černé a stříbrné verzi, aby si každý zájemce mohl vybrat ten správný design do svého obývacího pokoje.

Zdroj: TweakTown

CES: Shrnutí novinek Arctic na veletrhu v Las Vegas

Ohodnoťte tento článek!