CES: Sony má koncept Ultrabooku

0

K rodině Ultrabooků by se v budoucnu měl připojit i zatím nepojmenovaný model od Sony. Na CESu byl k vidění koncept – novináři k němu ani pořádně nemohli, byl schovaný za sklem a podle všeho ani nebyl funkční, zřejmě to byla pouze demonstrace možného zpracování.

I přes celkovou tajemnost výrobce se o novince dá pár věcí odhadnout. Vzhledem k tomu, že se na trh dostane velmi pravděpodobně až v druhé polovině roku, bude mít téměř jistě hardware (tedy aspoň procesor a grafiku) platformy Ivy Bridge (nějaká nízkonapěťová Core ix) a je docela pravděpodobné, že se při uvedení do prodeje rovnou dočkáme i nových Windows 8. Hardware bude zabalený v pohledném těle s displejem o úhlopříčce 13,3 palců a podle rozměru rámečku displeje to bude rozměry standardní třináctipalcový Ultrabook, což ovšem není nic, za co by se Sony mělo stydět.

Design vypadá vcelku příjemně. Už tak trochu tradicí se v této kategorii stává stříbrné tělo (ovšem podle Engadgetu se to může ještě změnit), s tím pěkně kontrastuje černá, chicletová klávesnice se stejným rozložením jako u současných modelů značky. Z fotek se zdá, že klávesy mají podobně malý zdvih jako u supertenkého Vaia Z21, což se nám až tak úplně nelíbilo, ale zvyknout se na to dá. Co nás ovšem velmi těší je vcelku bohatá nabídka konektorů – je tady plnohodnotný Ethernet (LAN), opět plnohodnotné HDMI, dokonce i analogové video (VGA), multiformátová čtečka paměťových karet (nejen SD, ale i minimálně MemoryStick, jak je u Sony obvyklé). K tomu dvojice portů USB – jeden navíc bychom rozhodně ocenili, ale chápeme, že od Ultrabooku nemůžeme chtít všechno.

Při bližším pohledu je patrné, že předvedený koncept má v podstatě tělo Vaia Z21 (včetně klávesnice či přesahu na zadní straně víka, který notebook při otevření lehce nadzvedne). To se nám velmi líbí, Z21 bylo nejen z hlediska designu velmi povedené zařízení a jeho nízká hmotnost a rozměry nám tenkrát (ještě před příchodem prvních Ultrabooků) učarovaly. Je vcelku logické, že Sony toto tělo použije i u svého prvního Ultrabooku; na druhou stranu v současnosti není úplně jisté, jestli finální produkt bude opravdu vypadat takto. Každopádně se těšíme.

Zdroj: CES 2012 / Engadget / Anandtech

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář