CES: Sony vylepšuje svou řadu Flash disků USB MicroVault

0

Jak zmínil ředitel divize Viviano Cantu, každý uživatel má na USB paměťová média jiné technické nároky. Mimo jiné i proto se nevyrábí pouze jeden druh Flash disků, ale nalezneme širokou škálu modelů, od designových až po výkonné a vysokokapacitní. Ve stopách tohoto tvrzení se ubírají tři nové modely společnosti Sony. Konkrétně jde o model USM-Q, USM-P a USM-M.

První zmiňovaná série je zároveň vlajkovou lodí v oblasti tohoto typu příslušenství, proto u ní byla přidána podpora pro USB 3.0, která slibuje rychlost čtení až 120 MB/s. Bude tedy vhodnou volbou pro zálohování větších objemů dat, jako jsou například fotografie či HD videa. Díky hliníkovému povrchu také něco vydrží, proto se nemusíme obávat, že by se nám toto přenosné médium hned poškrábalo. Nezapomnělo se ani na LED diodu, která signalizuje aktivitu zařízení. Setkáme se zde také s mechanismem “click”, což v praxi znamená vysunutí USB konektoru jedním stlačením (jako jsme zvyklí u propisek).

Hmotnost přenosného disku činí přibližně 14 gramů a vybírat můžeme mezi kapacitami od 8 GB do 64 GB. Samozřejmostí je kompatibilita se všemi běžnými operačními systémy.

Sony MicroVault USM-P Sony MicroVault USM-M

Druhou zmiňovanou sérií je USM-P, která zastupuje jednoduché modely pro běžné každodenní použití. Jsou taktéž vybaveny mechanismem “click” a LED diodou indikující aktivitu média. Oproti tomu série USM-M nabízí tenký a stylový kompaktní vzhled. Ani zde nechybí integrovaná dioda a k dispozici jsou kapacity od 4 do 16 GB  v kombinaci s nízkou hmotností přibližně 4 gramy.

Ohodnoťte tento článek!