Češi jsou s tarify spíš nespokojení než spokojení. Třetině lidem je to jedno

6
O2, T-Mobile a Vodafone
O2, T-Mobile a Vodafone
-
Zdroj: loga: O2 / T-Mobile / Vodafone / koláž: Cnews

Agentura Nielsen Admosphere se dotazovala Čechů starších 15 let, jak jsou spokojeni s cenami mobilních služeb. Pětatřicet procent dotázaných se k tarifům staví neutrálně, případně je neumí posoudit.

Jen 3 % respondentů označila ceny za velmi příznivé a 19 % za spíše příznivé. Na opačné straně bylo hlasů mnohem více. Velmi nespokojených je 16 % dotázaných, spíše nespokojených pak 28 %.

Spokojenost s mobilními tarify
Spokojenost s mobilní tarify (zdroj: Nielsen)

Překvapivé je, že podle Nielsenu jsou s cenami nejspokojenější mladí (15–34 let). Pokud jde o souboj pohlaví, výše cen tarifů se nelíbí 51 % mužů a 37 % žen. Uživatelé s tím ale moc nedělají. Loni podle výzkumu změnilo operátora jen 13 % dotázaných, letos to plánuje 11 % z nich. Ono také není kam přejít, protože velcí operátoři si tarify navzájem kopírují.

TIP: 10 GB za 500 Kč? Který z operátorů má nejlepší tarif na data?

Češi jsou s tarify spíš nespokojení než spokojení. Třetině lidem je to jedno
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 5 hlasů

6 KOMENTÁŘE

 1. Podle mého průzkum na prd. Pokud se k těmto datům nedodá, kolik kdo platí a jaký objem služeb potřebuje/využívá, tak je to jen plácnutí do vody. Mladí mohou sehnat levný korunový paušál a nic nepoužívat, však wifi je ve škole, doma, v mekáči, v obchodních centrech atp. Další skupina má firemní tarify, které jsou 3-10x levnější než základ, s tím jsou taky spokojeni. Sorta lidí, která moc nevolá a má 15 let starou předplacenku, si jednou za rok/půl rok nabije 400kč a vystačí s tím. Nespokojený je ten, kdo potřebuje volat/sms/internet a nemá přístup k firemnímu tarifu, platit větší stokoruny za měsíc, když někdo za to dá desetikoruny, to bych byl taky nespokojený.

 2. Jediný, s čím nejsem spokojen jsou datové balíčky u vodafonu. Dva nejvyšší jsou 4GB a pak 30GB, vzhledem k tomu, že 4GB balíček by občas nemusel stačit, tak musím platit ten 30GB, který však skoro nikdy nevyužiju.

  Jinak ano, mám firemní tarif, ale není problém, aby si ho kdokoliv vyjednal, stačí jen aby se pár lidí dohodlo a jeden z nich měl živnostňák, pak je to jen o důvěře, že mu ostatní budou platit v čas.

 3. Češi jsou s tarify spíš nespokojení než spokojení.
  ———————————————————————-

  Já jsem tedy se svými předplacenkami max. spokojený .
  Používám Slovenské Předplacenky v Česku .
  S Českými Šmejdy Nekomunikuji (předražené) !