Češi rádi nakupují online díky nižším cenám

0

Z průzkumu chování spotřebitelů, který pro čtyři země Vyšegrádské čtyřky prováděla agentura Gemius E-commerce vyplývá, že Češi nakupují v e-shopech častěji než ostatní. Z výsledků lze vyčíst, že v Česku už má zkušenosti s online obchody 81 % obyvatel, na Slovenku je to 76 %, v Polsku 69 % a v Maďarsku jen 66 %.

Poláci jsou opatrnější, 40 % z nich vidí v e-shopech riziko, desetině obyvatel se zdá nakupování online složité. Češi jsou naopak pragmatičtí, 65 % si myslí, že takto nakoupí levněji než v kamenných obchodech, 57 % pak ušetří více času. U nás je trh na vyšší úrovni a více si uvědomujeme výhody, v Polsku roste počet zákazníků hlavně ve větších městech. Alespoň podle údajů Kasy.cz a polské varianty portálu EUkasa.pl.

Dvě procenta Čechů a tři procenta Slováků by online nakupování nepřimělo nic. Ostatní by se rozhodli podle ceny, šířky sortimentu nebo akčním nabídkám. A ještě jeden zájímavý poznatek. Češi hledají nejčastěji informace o spotřební elektronice (56 %), cestování (55 %) a telefonech (52 %), na Slovensku vedou lístky na vlak/autobus/letadlo (61 %) a až pak cestování (58 %), elektronika (54 %) a telefony (53 %).

Co vy, nakupujete rádi online? Z jakého důvodu?

 

Zdroj: Tisková zpráva Kasa.cz

Ohodnoťte tento článek!