Češi vyrobili chytrou lampičku, která měří kvalitu spánku a příjemně budí

1
spánek
Ilustrační foto (zdroj: DieterRobbins / Pixabay)

Vývojářům z pražského Urbandroid Teamu se jako jedněm z mála podařilo prosadit i na globálním trhu. Jejich aplikace Twilight přinášející na Android noční režim má přes 5 milionů stažení. Sleep as Android měřící spánek a sloužící jako chytrý budík si stáhlo dokonce přes 10 milionů uživatelů.

A právě díky zkušenostem ze Sleep as Androidu vývojáři připravili první hardwarový produkt. Jmenuje se Sleep Phaser, slouží jako lampička na noční stolek a zároveň umí měřit spánkovou aktivitu, aniž byste museli mít na matraci mobil. Firma zkouší štěstí v crowdfundingové kampani na Indiegogo. Nejrychlejší zájemci mohou lampičku získat za 82 dolarů. Pak bude cena 89 dolarů za kus nebo 149 dolarů za dvojici lampiček.

Sleep Phaser
Sleep Phaser

Sleep Phaser ke sledování spánkové aktivity využívá infračervený snímač. Jednotlivé spánkové fáze pozná dle změn teploty. Snímač dle Urbandroidu rozpozná také dechovou frekvenci. Informace zasílá přes Bluetooth do aplikace Sleep as Android (licence na plnou verzi je v ceně). Tam pak uživatelé mohou sledovat dlouhodobé statistiky, synchronizovat údaje se službami Google Fit či Samsung Health nebo automatizovat činnosti přes Tasker nebo IFTTT.

Samotnou lampičku tvoří 18 RGB diod o celkovém výkonu 1 W. V aplikaci je možné nastavit též chytrý budík, který může začít zvonit ještě před nastaveným časem, pokud aplikace/lampička zjistí, že jste už jen v lehké spánkové fázi. Budit umí i samotné lampička, ráno začne postupně imitovat východ slunce. V praxi ale půjde spíš o efekt, který jen doprovodí zvuk mobilu, vibrace hodinek/náramku apod.

Chcete-li Urbandroid a Sleep Phaser podpořit, kampaň na Indiegogo potrvá ještě dva měsíce. Tvůrci zatím stanovili cíl 50 000 dolarů, momentálně mají čtvrtinu. Pokud bude zájem stoupat, Urbandroid při dalších cílových částkách přidá nové funkce. Patrioty mimochodem potěší, že lampička se bude vyrábět v Česku.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář