Česká hra Kingdom Come vybrala prostřednictvím Kickstarteru skoro 37 mil. Kč

0

Pakliže patříte k české herní komunitě, s největší pravděpodobností vám pojem Kingdom Come něco říká. Jedná se o nový projekt od studia Warhorse, v jehož čele stojí Dan Vávra, jeden z autorů úspěšné Mafie. Příběh hry by vydal na obrovský článek, takže to vezeme zkratkou. Jedná se RPG z husitské doby. Oproti populární sérii The Elder Scrolls se nicméně Češi liší tím, že do hry neroubují fantasy prvky. Realistické RPG s husity to těžké mít musí z principu.

Tak se stalo, že vydavatelé hru ve své době nepřijali. Vávra a jeho tým našel investora, který ale chtěl, aby mu autoři dokázali potenciál projektu. Proto uspořádali kampaň na Kickstarteru, kde požádali hráče o 300 000 liber s tím, že tato částka by sice vývoj zdaleka nezaplatila, ale investor by byl ochotný vývojáře financovat. Kompletní příběh se dočtete či poslechnete např. na serveru Games.cz.

Přestože vyhlídky nebyly dobré, hráči o středověkou Evropu projevili takový zájem, že to asi nikdo nečekal. Kampaň na Kickstarteru včera skončila s 1 106 371 librami na kontě. V přepočtu to dělá necelých 37 milionů korun. Obrovský úspěch Kigdom Come katapultoval do třicítky nejúspěšnějších projektů v historii portálu, přičemž v rámci herního byznysu se se autoři vešli do první patnáctky. Titul podpořilo přes 35 tisíc lidí.

Autoři postupně přislíbili další funkce po překročení určitých hranic. Kigdom Come vyjde v rámci tří samostatných aktů a první dorazí na konci roku 2015. Mezi podporovanými platformami nechybí konzole ani počítače.

Zdroj: Kickstarter

Ohodnoťte tento článek!