Česká pošta a její Balík do ruky = velký podvod socialistického závodu

0

A proč si vlastně vylévám srdce na blogu přidruženém k IT serveru? Možná proto, že nejmenovaná společnost má v úterý uvést nejmenovaný procesor, na který je dost jmenovaných i nejmenovaných lidí zvědavo. Vezmu to ale od začátku.

V úterý, tedy ani ne týden před vypršením NDA (což tedy věru není moc), jsem dostal nabídku na možnost otestování onoho záhadného procesoru. Neváhal jsem a ďáblu se okamžitě upsal (čti: poslal jsem zpět podepsaný formulář s NDA). V úterý odpoledne, asi po šesti hodinách po odeslání formuláře, mi zástupce oné společnosti napsal, že vlastně nezná adresu, kam věc poslat. Ponechme stranou, že šla použít ta z formuláře, každopádně ten den již balík evidentně poslat nestihl. Balík odcházel z Prahy 17. října, službou Balík do ruky. Zde končí určitá provinění na zpoždění na straně zahraničního i českého zastoupení výrobce onoho procesoru a zároveň začíná spanilá jízda České pošty.

Balík do ruky má být službou s garancí doručení už následující pracovní den a dalšími báječně znějícími výhodami:

Česká pošta rulezz
No výborně. Takže ve čtvrtek 18. 10. procesor jistojistě mám, to se ještě dá stihnout. Namísto toho mi došla SMS, že se ČP omlouvá, ale že z technických důvodů mi balík nebude doručen a o dalším postupu mě prý budou informovat. Klid, říkal jsem si, ráno v pátek to pokorně dovezou, třeba přihodí i bonboniéru na pocuchané nervy. Místo toho někdy dopoledne přišla SMS, že tedy 19. 10. mi bude zásilka doručována.

Čekám, čekám, kolem 14. hodiny mi pracovník (kdybych tak předem věděl, že jde o lichotku…) ČP volal, že jestli budu teda na balík mezi 17. a 19. hodinou ten den čekat. Zaskočilo mi, napočítal jsem v duchu do desíti a pokusil jsem se mu vysvětlit, aby nebláznil a v cuku letu sem balík dovezl, že na to čekám jak na smilování. Přidal jsem dovysvětlení o testování procesoru, pondělně-noční uzávěrce článku a nějakých 130 dílčích testech. A toho, že adresa je do práce, je pátek odpoledne, bude něco jako víkend atd. 

Efekt byl neočekavaný: pracovník pošty prý přece kvůli mě nebude obvolávat 40 lidí v Brně-Líšni, abych já mohl dostat balík aspoň trošku včas (zajímalo by mě, kudy to bral, jelikož většinou je Stará Osada v Brně-Židenicích po cestě do Líšně) a vůbec evidentně nehrozilo, že by to prostě dovezl. V mezičase, kdy jsem se nadechoval k dalšímu řvaní na onoho snaživce, jsem zaslechl cosi o tom, že bych si pro to snad mohl na nějaké depo, kde to teď mají (což by mi časově teda moc pomohlo, nehledě na to, že si to přímo odporuje s garancemi služby Balík do ruky).

Kolem páté odpolední jsem musel z práce domů a večer jsem pak znovu viděl rudě, když do sledování zásilky přibyla další položka: Pokus o doručení neuskutečněn z technických důvodů na straně České pošty – zásilka připravena k opětovnému doručení.

Česká pošta rulezz

Kde je ta garance druhého dne? Kde jsou ty výběry hodin, domluva, rozvoz i v sobotu…? Celá akce mi tak hnula žlučí, že jsem musel pomalu ten den počkat, aby i blogpost nebyl hodně vulgární. A jsem opravdu zvědav na pondělí. Jestli znovu ten samý panáček vyrukuje s večerní hodinou, tak se na to depo tentokrát skutečně rozjedu. Příjemný den tam ale nikomu neudělám. Pevně taky doufám, že objednatel balíku nezůstane hezky česky potichu a bude se dožadovat nahrazení škody. Jinak si naše zkostnatělé v totalitě asi stále ještě žijící společnosti (byť s nablýskanou televizní reklamou) nevycvičíme.

Aktualizace: Na třetí pokus jsem narazil na ochotného pracovníka České pošty, nějakou paní na telefonu v depu Brno 72. Údajně zkusí zařídit náhradní rozvoz onoho balíku a zavolá mi zpět. Dokonce prý i chápe moje naštvání a že doručení balíku někdy odpoledne (a to stále jen snad) mi můžeš způsobit další problémy.

Aktualizace číslo dvě: Mám ho! Mám ho! Byl doručen před devátou dopoledne (jen do jiného oddělení firmy) a dokonce funguje.

Aktualizace číslo tři: Vyjádření České pošty k problému kajícností překvapilo:

Česká pošta epilog

Ohodnoťte tento článek!