Česká pošta začala spolupracovat s AliExpressem. Zásilky z Číny bude doručovat rychleji

8
ceska posta aliexpress
ceska posta aliexpress
-
Zdroj: Česká pošta / Cnews.cz

Zná to asi každý, kdo někdy něco kupoval v čínském eshopu. Jakmile v Šen-čenu naplní kontejner, zboží je v Evropě a v Česku za chvíli. Ale vy si na balíček stejně ještě docela dlouho počkáte. Tak to by se teď mohlo změnit.

Česká pošta začala spolupracovat s čínským internetovým megatržištěm AliExpress. Vzájemná dohoda by měla znamenat, že zásilky dorazí k příjemci do deseti dnů od objednání. Nejpozději do dvou týdnů. To by mělo platit od příštího roku, ale už zítra (na čínskou obdobu černého pátku) své schopnosti Česká pošta otestuje v rámci pilotní akce.

Balíčky budou odeslány přes speciální celní překladiště v Belgii a k zákazníkům se mají dostat rychleji. Zásilky také nebudou zatížené žádným dalším clem. Česká pošta bude spolupráci postupně rozšiřovat.

„Při aktuální slevové akci jde o pilotní spolupráci, jejímž cílem je co nejrychlejší dodání zboží koncovým zákazníkům. Proto budou objednávky odesílány jako vnitrostátní zásilka v rámci ČR. Spolupráce s Českou poštou je pro tento globální e-shop logická, protože nabízíme nejširší logistickou síť v Česku,“ říká Martin Hurda, manažer mezinárodního obchodu České pošty.

zdroj: Česká pošta via ČT24

Česká pošta začala spolupracovat s AliExpressem. Zásilky z Číny bude doručovat rychleji
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.67%) 18 hlasů

8 KOMENTÁŘE

  1. A jak to tedy bude s tím zrušeným osvobozením od DPH/cla? Spousta věcí je stále pouze v čínských skladech. Bude se tedy DPH přičítat už při objednávce? Nebo se nově balíček zastaví na belgické místo pražské celnici?

  2. A bude Česká pošta také nově dávat do schránek upozornění, že se jim nechtělo házet balíček do schránky a že leží na poště, než ho bez upozornění pošlou zpět tak, jak to běžně dělají bez možnosti si kdekoliv stěžovat?

    Btw. nedávno mi přišel balíček z Aliexpressu přes Zásilkovnu. Docela bych uvítal možnost nechat si posílat všechny balíčky na Zásilkovnu a vyhnout se tomu neschopnému poštovnímu molochu…