Zaměstnanci České pošty budou od středy stávkovat zpomalením práce. Vedení si ale myslí, že se nikdo nezúčastní

14
Česká pošta
Česká pošta
-
Zdroj: Česká pošta

Odborové organizace České pošty dnes oznámily třídenní stávku od středy 29. září do 1. října. Má mít formu sníženého tempa práce a stávky se prý zúčastní 9 tisíc lidí (necelá třetina všech zaměstnanců). Vedení pošty předpokládá, že se do stávky nikdo nezapojí.

Česká pošta teď oznámila, že tuto stávku vyhlásily dvě menší odborové organizace SOS-21 a NOS ČP, přičemž jedna z nich prý nezastupuje ani jednoho zaměstnance. Oba předsedové odborových organizací počty stávkujících České poště nedodali.

„Stávka na dny 29. září až 1. října bude mít formu pasivní rezistence (snižování tempa práce), se striktním dodržováním technologických postupů vydaných zaměstnavatelem a se striktním dodržováním bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) na všech pracovištích České pošty. Během této třídenní stávky budou všichni účastníci stávky zaznamenávat veškeré pochybení v oblasti BOZP a zhoršující se pracovní podmínky zaměstnanců“ uvedl předseda odborů NOS Filip Janovský.

Po skončení prvního dne stávky má proběhnout demostrace v Praze na národním památníku Vítkov. Dva zmíněné odbory ke stávce spustily web Poštovní trubka. Česká pošta má odborových organizací zhruba deset (a dohledat je není moc jehdnoduché) a zbylých osm se ke stávce zřejmě nepřipojí. Vedení pošty zveřejnilo vyjádření, kde uvádí, že nepředpokládá žádnou účast zaměstnanců.

Stávka zaměstnanců České pošty

zdroj: Česká pošta, SOS-21

Zaměstnanci České pošty budou od středy stávkovat zpomalením práce. Vedení si ale myslí, že se nikdo nezúčastní
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (55.24%) 21 hlasů

14 KOMENTÁŘE

 1. Zamestancum posty preji lepsi pracovni podminky, nicmene nedokazu si predstavit snizene pracovni tempo u nas na poste, kde jsou normalne z peti prepazek otevrene jen dve a na vyzvednuti dopisu cekam prumerne hodinu a pul. Zrovna mi dva doporucene dopisy prisly, takze tam ve stredu naklusu a uvidime. Posta ma u nas do sedmi, ja tam dorazim v pet, pokud me nestaci odbavit, budou tam oni jeste po pracovni dobe. :-/

 2. Podle mě už práci České pošty stejně zpomalit nejde. Stačí si porovnat třeba vyzvednutí zásilky na poště a v Zásilkovně – která taky není nic extra. Tvůrci postupů na přepážkách evidentně nikdy nepřemýšleli nad tím, jak dlouho to má trvat a jestli nejde nějak trochu času ušetřit. Vytvořili z každé drobnosti úřední akci na úrovni stavebního povolení…

  • Tak Zásilkovna u mě při poslední zásilce HODNĚ klesla. Nechal jsem si poslat balíček do Z-Boxu, odesláno ve čtvrtek, v pátek doručováno, v poledne přišlo upozornění, že je zásilka na místě k vyzvednutí, ve tři najednou, že je na cestě na depo, tak jsem volal, kde, že to vlatně je, prý plný Z-Box. OK, stane se, během následujícího týdne mi každý den přišlo ráno info, že zásilka je na cestě do Z-Boxu a odpoledne, že se vrací na depo. Ve středu jsem jim psal, ať mi změní výdejní místo na jiné, co mám na trase. Nope, zásilka pendlovala do konce týdne a pak mi v pátek poté, co se zásilka zase vrátila na depo poslali email, že mi výdejní místo změnili na jimi vybrané poblíž. V pondělí jsem konečně získal svůj balíček a v úterý mi teprve poslali odpověď na moji žádost o změnu výdejního místa. ČP možná stojí za houby, ale alespoň si tam mám komu stěžovat.

 3. už jenom to, že na přepážkách MUSÍ vykazovat doplňkovej prodej (jinak asi nedostanou prémie, nebo co) – doplňovej prodej, ve kterým prodávaj kraviny (kdyby aspoň prodávali něco užitečnýho, třeba lepící pásky nebo žvejkačky) – to krásně vypovídá o vedení toho podniku, jací jsou to korunovaní mistři (sociopatie)

  nj zase mi tam něco přišlo – los si fakt kupovat nehodlám (a nevím, kolik machři z vedení ČP dostávaj „bokem“ za nabízení toho svinstva), tužek už mám hromadu, izolepa by se hodila, ale tu nemaj, vonící nesmysl do auta jsem koupil posledně …..
  tak nvm, čím paní na přepážce pomůžu teď

 4. Na poste uz chybi jen sortiment typu: chleba a mleko. Jinak uz prodavaj fakt vsechno. Baterky, pojisteni, skrabku na auto, sesity, knihy, provazky…. a obcas se tam da i neco poslat postou.
  Posta se ma venovat pouze poste. Tot muj nazor.
  Ti zamestnanci si zaslouzi lepsi platy a hlavne zachazeni. U nas na poste chodi zamestnanci do prace, i kdyz maji 14 dni dovolene. Kdyby totiz neprisli, kolegove se z toho poseXXX a nase mestska cast bude bez dopisu. Bravo!
  To je ten kapitalizmus co jsme chteli? Vsecko v bordelu a vyplaty nikde, nebo pozde a kazdej ojebava kazdeho. Super.

  • jj, když vidím ty utahaný obličeje u nás na poště, mám dojem, že chyba je někde úplně jinde, než v těch lidech za přepážkou. To je tak, když ČP supluje částečně stát, částečně poštu a částečně jarmark (nebo co přesně chtěl ředitel ČP docílit tím sortimentem).

   • ČP (a ostatní státní podniky bezezbytku) )funguje především jako odkladiště managorů s draze zaplaceným titulem, nejlépe začínajícím na M, jejichž maminka dělá sekretářku někomu v poslanecké sněmovně. Lidí, kteří jsou absolutně odtrženi od reality a bez maminky by nepřežili ani týden.

  • Obávám se, že to tak jednoduché není. Kdyby ČP nemusela držet úřadovny v kdejaké vesnici, asi by to taková černá díra nebyla. Jenže to by zase ten stát byl o trochu víc nedostupnější, zejména právě pro ty malé obce a ty peníze co stojí ČP, by se lily zase jinam.
   Co jsem si našel, tak stejně plánují ČP rozdělit na „státní“ část a komerční, takže se poměrně jasně ukáže co kolik stojí.

 5. Byl jsem dnes na poste, nestavkovali, tempo prace normalni a navic tam mozna po precteni clanku o stavce bylo malo lidi, nestravil jsem tam ani pul hodiny a uz jsem byl na rade.
  Takze diky, prijde mi v patek balicek, tak prosim jeste nejake clanky o stavce, at tam jsem sam a nemusim cekat vubec. 🙂