Bude už stíhat hokej? Česká televize odchází od O2 a má nového poskytovatele iVysílání

4
Ilustrační foto (zdroj: Alexander Veprev / Wikipedia)

iVysílání České televize ode dneška oficiálně běží u nového poskytovatele, firmy SuperNetwork, která loni ve výběrovém řízení porazila O2, dosavadního provozovatele. Podle smlouvy (viz registr) ČT zaplatí za tři roky provozu iVysílání 18 072 000 Kč.

Měsíční provoz vyjde na 502 000 Kč, v ceně je už i přímé napojení na obě hlavní peeringová centra Nix.cz a Peering.cz, obě v kapacitách 100 Gb/s. Ve smlouvě se uvádí, že maximální technická kvalita pro živé streamování i záznam bude odpovídat rozlišení 1080p25 při datovém toku 6 Mb/s (H.264). ČT chce dále otestovat 4K, a to 100 hodin živých přenosů a 10 hodin záznamu.

iVysílání teď bude provozovat SuperNetwork
iVysílání teď bude provozovat SuperNetwork

Na nového poskytovatele přecházíme postupně. Určité procento návštěvníků našich stránek již několik dní v rámci zkušebního provozu videa od společnosti SuperNetwork dostávalo, jejich procento jsme pravidelně navyšovali. Podle dosavadních testů by neměli uživatelé změnu dodavatele nijak pocítit. Uděláme pro to maximum,“ vysvětluje ředitelka marketingu a nových médií České televize Denisa Kollárová.

Zatěžkávací zkouškou nového poskytovatele bude nadcházející mistrovství světa v hokeji. Velké sportovní akce dokázaly iVysílání vždy zavařit a přenosy nebyly dostupné, případně se zasekávaly nebo běžely v horší kvalitě. SuperNetwork mimochodem už v dubnu vytvořil řešení, díky kterému může ČT vysílat i sportovní kanál v 1080p. Hokej tak bude ostřejší než kdy dřív.

Bude už stíhat hokej? Česká televize odchází od O2 a má nového poskytovatele iVysílání
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 10 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Doufám, že můj sprostý mail na finále hokejové extraligy bylo také polínko do ohně. Ale stejně ty idioty z ČT nechápu, ještě to nemají vyzkoušené jak to bude fungovat a už se chvástají 4K ??? Tyčkou po hlavě bych majznul toho kdo řeší 4K v době kdy když si pustím hokej a nic nevidím a napíše mi to: „něco se pokazilo“ je vážně na návštěvu psychiatra. Čest Soukupovi, že konečně začal otevřeně pálit do tohoto komunistického molochu.