Česká televize nasadí na politiky v předvolební debatě umělou inteligenci

2
AI Matylda pro ČT
AI Matylda
-
Zdroj: ČT

Česká televize chystá na středeční večer předvolební superdebatu. Kromě moderátorky Světlany Witovské bude dotazy politikům pokládat také umělá inteligence Matylda.

Virtuální moderátorka se jmenuje Matylda a stojí za ní pražská Alpha Industries. Společnost, která má už s umělou inteligencí v televizních pořadech zkušenosti. Matylda má mít natrénováno obrovské množství znalostí z knih, Wikipedie také z politických reálií. Autoři jí předhodili kompletní programy politických stran. Umělá inteligence bude jednotlivým kandidátům pokládat otázky.

„Je v ní tisíce knih, celá Wikipedie z řady zemí. Jedná se o obrovské množství lidských znalostí. Ve druhé části jsou politické reálie o našich kandidujících stranách a jejich zástupcích,“ říká o Matyldě její autor a ředitel Alpha Industries Jan Tyl.

„Myslím, že dokáže splnit roli fantastického rešeršisty a zároveň vymyslet otázky, které jsou překvapivé,“ doplňuje dramaturgyně superdebaty Martina Riebauerová.

zdroj: ČT

Česká televize nasadí na politiky v předvolební debatě umělou inteligenci
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Nezlobte se, ale asi bych do takové debaty nevlezl. Kdo se trochu zajímá, tak ví, že Wiki má svoje potíže s objektivitou a relevantností informací (pěkně ukázáno např. v seriálu The Newsroom). Navíc je zde ještě otázka vlastního naprogramování a nemám pochyb, že tahle AI bude bohužel nejspíše také pevně zaražená v Euroatlantické řiti 🙁 Pardon proevropsky orientovaná, jak to má ČT v befelu.