Česká televize s novým webem, zbaví se WMV a přejde na H.264

0

Veřejnoprávní televize spustila nové web a startuje další éru přechodu na internet. Každá stanice má vlastní stránky, ČT1 a ČT2 rovněž s designovou změnou. Letos by se mohl objevit také speciální internetový kanál.

„Na titulní straně je přehledně vyjádřeno to, v čem je síla televize veřejné služby a co lidé očekávají od internetu – tedy rychlé vizuální informace o hlavních pořadech, audiovizuální obsah právě odvysílaných pořadů, archiv v iVysílání a samozřejmě zprávy, sport, regionální servis a počasí. Zkrátka stavíme weby na nejsilnějších stránkách programu,“ říká výkonný ředitel divize ČT Nová média Milan Fridrich.

Česká televizeNový web České televize

Česká televize loni svěřila diskuzní systém Facebooku, což byl dost kontroverzní krok, ale ukazuje veřejnoprávní stanici jako médium, které se nových technologií nebojí. Na podzim pak vydali i aplikaci pro sledování ČT24 na iPhonu.

Revoluce ale teprve přijde. Během ledna totiž veškeré video přejde pod nový formát H.264 (na webu). Dosavadní WMV a doplněk Windows Media Playeru zmizí, už nyní probíhá konverze veškerého obsahu. Toho je vskutku hodně, téměř 4 roky celodenního přehrávání. iVysílání se také dočká nové podoby webu. A některé pořady se budou vysílat i ve vysokém rozlišení.

„Portály ČT24, ČT4 a iVysílání jsou také zdrojem aplikace pro tablety, jakým je iPad a tzv. chytré telefony. Během prvního kvartálu pronikne Česká televize s těmito weby do několika operačních systémů, včetně Androidu a Symbianu 3. Chystáme však i další novinky pro iPhone a iPad. Nové stránky jsou navrženy tak, aby tyto aplikace byly mediálně velmi atraktivní a uživatelsky snadno ovladatelné,” uzavírá ředitel divize ČT Nová média Milan Fridrich. 

Zdroj: Česká televize

Ohodnoťte tento článek!