Česká televize spouští kanál ČT3. Je určen pro seniory, kteří jsou doma v karanténě

9

Česká televize spustí v pondělí 23. března svůj pátý kanál (pokud tedy považujeme Art a Déčko za jeden). Stanice ČT3 má být určena pro starší diváky a Česká televize jej označuje jako televizi třetího věku. Důvodem ke spuštění je pomoc starším lidem, kteří musejí zůstávat kvůli karanténě většinu času doma.

„Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Prozatím půjde o provizorní vysílání. Vzhledem k aktuální mimořádné situaci jsme byli nuceni pozastavit výrobu většiny pořadů, tak můžeme dočasně finanční prostředky směřovat na tento program.“

CT3 pro seniory
ČT3 pro seniory

Vysílát bude pouze přes den

Vysílat bude denně od 9 do 17:25 hodin a programová nabídka bude odpovídat cílové skupině. Má jít o staré filmy, tématické magazíny a základní informační servis. Zatím není jasné, na kterém frekvenčním kanále bude k naladění, ani zda bude vysílat v HD. A ani to, zda po konci pandemie zůstane v éteru.

logo ČT3
Nové logo

Stanici ČT3 již Česká televize v minulosti měla. Vysílala v letech 1990 až 1994 (původně pod jménem OK3 a jako ČT3 pak pouze rok). Tehdy šlo spíše o zpravodajský kanál.

Vysílání má být dostupné v terestrickém vysílání DVB-T2, dále pak u satelitních i kabelových operátorů. Pravděpodobně se objeví i v nabídce internetových televizních operátorů. Smůlu mají pouze diváci u staršího DVB-T(1).

zdroj: Česká televize

Česká televize spouští kanál ČT3. Je určen pro seniory, kteří jsou doma v karanténě
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 16 hlas/ů

9 KOMENTÁŘE