Česká televize spustí novou verzi iVysílání na Mikuláše

4

Současné iVysílání je již zastaralé a jeho jádro pochází z roku 2009. Finální podoba bude dokončena v příštím roce. Technické řešení nemá být vendor-lock. Mobilní aplikace vyvíjí jiný tým.

Spuštění nové verze naplánovala Česká televize na 6. prosince. V příštím roce budou následovat aplikace pro chytrá zařízení (smartphony i Smart TV) i HbbTV a nakonec nové možnosti uživatelských účtů. Web bude nově přístupný divákům s různými typy smyslového znevýhodnění, nevidomým či slabozrakým.

ČT představí i první web-only pořady

Souběžně s vývojem platformy iVysílání se Česká televize zaměřila i na vývoj nových formátů, které budou exkluzivně dostupné pouze na internetu.

„První verzi iVysílání spustila Česká televize na přelomu milénia, tedy v době, kdy v Česku ještě neexistoval YouTube ani Facebook a Netflix poskytoval filmy pouze na DVD.“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a pokračuje: „Stejně tak si ale za tuto dobu iVysílání nashromáždilo řadu neduhů, které web brzdily v rozvoji.“

Aktualizováno: v článku jsme nepřesně uvedli, že za tímto stojí vývojářské studio Ackee. Ve skutečnosti má na starosti jen vývoj mobilních aplikací, zatímco webové iVysílání si dělá Česká televize sama.

zdroj: ČT

Česká televize spustí novou verzi iVysílání na Mikuláše
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.78%) 9 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  • Tohle sice nepoužívám, ale mohu vás ujistit, že dokud bude možné videa sledovat lidským okem a uchem, kde na výstupu služby prostě není možné použít žádné zabezpečení, nekompatibilní s beznadějně analogovou koncepcí lidského těla, bude VŽDY pouze otázkou času, kdy vám službu programátor přiohne tak, aby zase fungovala k Vaší plné spokojenosti, neboť z principu nemůže jít o nic složitého. A snad i díky těmto službám se nakonec podaří něco uchovat trvaleji. Držím palce.

 1. No je to tady, a je to docela dementní.
  Chybí abecední seznam pořadů, musím tedy svůj oblíbený pořad najít v jedné z kategorií.
  To jsem na počátku vzdal, protože jsem si ho nedokázal jednoznačně zařadit.
  Tak jsem ho tedy vyhledal ve vyhledávácím políčku. Otevřel se mi detail pořadu, a nemám nikde seznam starších dílů.
  Tady opět jenom vyhledávání (nevím přesně co mám hledat, jen chci najít díl, co se vysílal na konci května, sakra už) a nebo můžu jak dement klikat furt dokola na „Zobrazit další díly“. S každým kliknutím je browser pomalejší a pomalejší, jsem teprve v půlce srpna a záložka zabírá okolo 500MB RAM. Taky se začala dost trhat, takže jsem nedopatřením klikl na jedno z videí (ne, nejsou tam vysílané díly zvlášť, ale každý díl je tam rozdělený na jednotlivé reportáže), to se otevřelo v tom samém okně, a když jsem kliknul na Zpět, jsem zase u detailu pořadu a vidím jen posledních 5 reportáží.

  Skvělá práce za mé peníze, opravdu. Nevím jaké změny jsou v backendu, ale frontend je zprasenej.