Česká televize spustí nový kanál, bude pouze na internetu

0

Veřejnoprávní stanice do dvou let spustí pátý kanál, tentokrát ovšem čistě internetový. Uvedl to Milan Fridrich, odcházející ředitel zpravodajství ČT, v rozhovoru pro Rádio Česko.

„Za rok za dva by Česká televize měla mít velmi silný pátý program nebo pátý kanál, který by v sobě sdružoval všechny čtyři programy ostatní, respektive jejich internetové aplikace a nabízel by i spoustu věcí, které na těch programech nenajdeme,“ uvedl Fridrich.

V internetovém vysílání ČT už běží i titulky.

Na síti by se tak měly vyskytovat kromě domovského webu ČT a stanice ČT24 také další portály zbylých kanálů plus pátý, který je s přidanou hodnotou spojí dohromady. Třeba sportovní ČT4 by mohl vysílat přenosy, které se do televizního éteru ani nedostanou. Je možné, že bude služba zpoplatněna.

„Internet bude na jednu stranu sluhou programů a na druhou stranu bude ambiciózní, odpoutá se a bude dávat něco navíc, kvůli čemu bude dobré na ně jít, i když se člověk dívá na klasickou televizi,“ dodává.

Fridrich se 1. srpna stane ředitelem divize nových médií, které budou mít na svědomí i chystaný kanál (ČT5?). Jeho místo zastane Roman Bradáč, zpravodaj ČT ve Spojených státech.

Nová divize plánuje také spuštění regionálních zpravodajství. Je prý nereálné, aby měl každý ze 14 krajů vlastní televiznní vysílání, ale zpravodajské weby jsou realizovatelné.

Původní podcast si můžete poslechnou nebo stáhnout zde.

Zdroj: Česká rozhlas

Česká televize spustí nový kanál, bude pouze na internetu
Ohodnoťte tento článek!