Česká televize zruší ČT3. Musí ušetřit skoro miliardu korun a omezí i sportovní přenosy

6
AZ Kvíz
Ilustrační foto (zdroj: ČT)
-
Zdroj: ČT

Česká televize dnes oznámila řadu škrtů ve výši 910 milionů. Ty se týkají následujících dvou let a jejich součástí bude i zrušení ČT3. Ta měla být původně jen krátkodobou stanicí během pandemie, ale nakonec měla úspěch a vydržela přes dva roky (to i ta pandemie).

Generální ředitel Petr Dvořák dlouhodobě navrhoval zvýšení koncesionářských poplatků, což ale neprošlo. Televize tak nyní přistupuje ke škrtům, které nazvala jako strategie #re_vize_2024. Vliv na ně má zdražování vstupů, inflace a stále stejný koncesionářský poplatek, který se zvyšoval naposledy v roce 2008. Ten stále činí 135 Kč měsíčně, což je mimochodem o 3 Kč více než u akční ceny za HBO Max nebo Disney+.

Petr Dvořák: Česká televize, Prima a Nova by mohly vytvořit společnou streamovací službu „Czechflix“

Kromě zrušení stanice ČT3 bude televize propouštět. Do roku 2024 se rozloučí s až 250 lidmi. Dojde také k útlumu studiové výroby v Ostravě, jež bude převedena do modernějšího studia v Brně (to je modernější než pražské). Škrty se dotknou i dalších částí televize, zpravodajství prý ale jen minimálně.

U sportovního ČT4 Sport dojde k omezení nakupování vysílacích práv a v některých případech prý i k prodeji již zakoupených práv jinému subjektu. Nabízí se například Nova, Telly či O2 TV. Konkrétní v tomto zatím ČT nebyla. Další změny ve složení či počtu kanálů by mohly nastat nejdříve po roce 2024.

zdroj: ČT

Česká televize zruší ČT3. Musí ušetřit skoro miliardu korun a omezí i sportovní přenosy
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 9 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Když se podíváte, na co padá jejich rozpočet na programovou tvorbu, tak zjistíte, že většina jde na tvorbu, která nemá s produkcí veřejnoprávní televize nic společného. Tedy rezervy v hospodaření mají opravdu značné. Stačí se podívat do výsledovky za rok 2020 doplněné o data z jejich interního auditu.
    Pokud by se věnovali tomu, čemu se má věnovat veřejnoprávní televize a nesnažili se soupeřit s komerčními televizemi, tak by neměli problém s financemi a především by se mohly zrušit i reklamy, sponzoři pořadu a PP. Což také do veřejnoprávní televize nepatří.

  2. ČT má rozsáhlý archiv plný oblíbených filmů a seriálů, ale pořád splachuje peníze do žumpy, jakou je její současná seriálová a co hůř filmová tvorba. Všechny její projekty bych nechal projet revizí, jestli mají nějakou přidanou hodnotu a velkou část bych zrušil – kriminálky, nízkorozpočtové pohádky, ubohé remaky zahraničních seriálů či náboženskou agitaci by šly jako první.

    • hehe… a víš ty kolik z toho archivu se vysílá i dnes (respektive je vysílatelný)? Já to tipuju tak na 10%, zbytek je stejný odpad, jako se produkuje dnes. Prostě vždycky to bude o jehle v kupce sena, ale abys tu jehlu mohl najít, musíš nejprve vyprodukovat tu kupku sena. 😉