České dráhy rozšíří Wi-Fi do dalších vlaků, bude v každém druhém dálkovém

6
České dráhy Pendolino
Ilustrační foto (autor: hansharbig / Pixabay)

Bezplatné připojení k internetu bude v roce 2019 dostupné v již 829 vlacích Českých drah. Momentálně je to okolo 550, ještě do konce prosince přibyde Wi-Fi do 92 vozů a v příštím roce pak to bude dalších 200. Wi-Fi tak najdeme v polovině dálkových spojů, konkrétně 325 vlacích.

V první etapě nyní instalujeme Wi-Fi připojení k internetu do 92 rychlíkových velkoprostorových vagónů, které v současnosti jezdí na linkách Ex 3 Metropolitan z Prahy do Brna a dál na Slovensko a do Maďarska, na lince Ex 7 Jižní Expres z Prahy do Českých Budějovic a Lince a na rychlících linky R 18 z Prahy do Luhačovic,“ říká Michal Štěpán, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.

TIP: Bezplatná Wi-Fi na dalších českých nádražích. Kde se můžete připojit?

Reálně bude internet dostupný v až tisícovce vlaků, u desítek spojů prý dostupnost nebude uvedena v jízdních řádech, ale síť bude ve vozech fungovat a uživatelé to poznají i podle polepů na vlaku. Jednou z takových výjimek je motorák RegioSpider řady 841 na Vysočině a další trasy, kde jezdí RegioSpider nebo RegioShark. Wi-Fi už je dnes dostupná na linkách EuroCity Praha – Děčín – Německo, ve spojích SC/IC Pendolino, railjet, v některých vozech vlaků Metropolitan Praha – Brno – Bratislava – Budapesť nebo v Západních expresech.

O modernizace vozů se mluvilo již před dvěma lety. Dráhy vypsaly tendr, který ale po roce zrušily. Po dlouhém zdržení si projekt nakonec ČD budou realizovat samy skrz dceřinku DPOV. „V první etapě dojde k instalaci zařízení do všech vozů typu ABpee347, Bdpee231 a do patnácti vozů Aee140, 142. V další fázi bude Wi-Fi instalováno do dalších moderních a komfortních rychlíkových vozů typu ABmz, Bmz, Bee, Bpee a Bbdgmee,“ uvádí mluvčí Drah.

České dráhy rozšíří Wi-Fi do dalších vlaků, bude v každém druhém dálkovém
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Ceske drahy jedou, ovsem ja jako zakaznik bych vic ocenil, kdyby za rychlikem jezdilo pet vagonu misto soucasnych tri a nemusel jsem se tlacit v ulicce, navic bez realne sance vytahnout mobil a pustit si wifi. Bohuzel penize na nove vagony nejsou, je to drahe, tak radsi pridaji wifi. Dalsiho komentare se zdrzim, asi by mi tady ty sproste nadavky na adresu Ceskych drah smazli.