České dráhy nakročily do 21. století. Jízdenky můžete mít v PDF

0

České dráhy o víkendu zavedly důležitou novinku v e-shopu a přinesly aktualizované obchodní podmínky. Vlakovou jízdenku už nebudete muset vyzvedávat na pokladě nebo v automatu, ale můžete si ji doma stáhnout v PDF a vytisknout nebo uložit do mobilu. Ještě to není úplně pohodlné (hodila by se přímo SMS jízdenka), ale i tak je to malý krok pro ČD, ale velký skok pro cestující.

ČD zároveň chce zmenšit fronty u pokladen, neboť vyzvednutí objednané jízdenky v e-shopu je nově zpoplatněno částkou 40 Kč. Další z novinek je, že jízdenky nejsou vázány na konkrétní vlaky.

Vnitrostátní jízdenky zakoupené v eShopu ČD od 10.6.2012 již nebudou vázány na konkrétní vlak. Na jízdním dokladu sice může být uvedena informace o spojení (časy odjezdů, příjezdů, přestupy), ale tato informace má pouze informativní funkci. V případě, že je součástí jízdenky i místenka, může být jízdenka použita i v jiném vlaku. V takovém případě však místenka buď propadá (byla-li vystavena bezplatně) nebo je u ní možné uplatnit právo z přepravní smlouvy dle Smluvních přepravních podmínek ČD.

Více informací najdete v původní zprávě nebo v obchodních podmínkách.

 

Zdroj: ČD

Ohodnoťte tento článek!