České dráhy rozšíří Wi-Fi do dalších vlaků. Víme, do kterých a za kolik

0

ČD aktuálně provozují bezplatnou síť Wi-Fi ve více než 550 vlacích, z toho přes 100 dálkových. Od příštího roku se Wi-Fi rozšíří do dalších 89 vozů na nových linkách v Čechách, Moravě i Slezsku.

České dráhy vypsaly veřejnou zakázku v ceně 18 690 000 Kč bez DPH. Vítěz bude muset vozy vybavit sítí Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac do šesti měsíců od nabytí smlouvy a zajišťovat provoz po dobu tří let. Přihlášky lze podávat do 4. listopadu.

Trasy ČD, na kterých bude v roce 2017 Wi-Fi
Trasy ČD, na kterých bude v roce 2017 Wi-Fi

Díky zavedení Wi-Fi do 89 vozů pro dálkovou dopravu nabídne národní dopravce během prvního pololetí roku 2017 nově připojení k internetu na frekventované lince z Prahy do Tábora, Českých Budějovic a dále až do Lince. Více vlaků nabídne Wi-Fi také mezi Prahou a Plzní a nově bude tato služba rozšířena až do Klatov a Železné Rudy. Úplně nově pokryjeme Wi-Fi připojením k internetu rychlíkovou linku Praha – Hradec Králové – Trutnov, kde od letoška nasazujeme více komfortních klimatizovaných vozů. Internet přes palubní Wi-Fi nově nabídnou také rychlíky z Prahy do Přerova, Otrokovic a Luhačovic,“ říká Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

 

Nově se Wi-Fi dostane do 62 velkoprostorových vozů 2. třídy typu Bdpee231, do 12 oddílových vozů 1. a 2. třídy typu ABmz346 a 15 velkoprostorových vozů 1. a 2. třídy typu ABpee347.

Zdroj: ČD

České dráhy rozšíří Wi-Fi do dalších vlaků. Víme, do kterých a za kolik
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas