České úložiště Warserver kvůli pirátům skončilo. Bez náhrady

0

Provozovatelé webu Warserver.cz ukončili v polovině prosince sdílecí funkce a do konce roku 2013 uživatelům nabídli, aby si ještě stáhli svá data. Úložiště skončilo po roce a půl od spuštění betaverze a roce od ostrého provozu. Oficiálním důvodem jsou „neustálé boje s úřady České republiky, majiteli a zástupci autorských práv“. Warserver bylo prý od začátku myšleno jako bezpečné úložiště pro uživatelská data, ale kvůli zneužití piráty už služba takto fungovat nemůže.

Warserver.cz
Warserver.cz

Dříve nakoupený kredit úplně nepropadne, provozovatelé na webu zmiňují, že letos spustí novou službu a do ní bude kredit převeden. Už to však nebude úložiště jako dříve. „Služby Warserver.cz budou od základu přepracovány a od nového roku se můžete těšit na podobné služby, které jistě oceníte. Warserver.cz již nadále nebude share server, nicméně nové služby jistě využijete!

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Tazko povedavat, tradicne rozlozenie zohladnuje anatomiu ruky, davat 400 uderov  (normovane slovo je pat uderov) dokaze kazdy, kto vie pisat desiatimi a neflakal sa pri uceni, niekto dava aj 600, rekord je nad 900. Pochybujem, ze je mozne lepsie navrhnut klavesnicu tak ako je navrhnuta a ked pozeram na ten nakres tak je to nezmysel.

 2. Mno jo, pokud započítám klávesnici psacího stroje tak do toho klofu pomalu 50 roků. Přesto do dneška furt hledám co chvíla nějaký písmeno, kde je. A programovatelnou foliovou PC klávesnici jsem musel postavit už u Didaktiku Gama, kvůli mé produktivitě 2 příkazů za minutu.

  Technická: na psacím stroji není nic, co by se dalo nazvati KLAPKOU. Další důvod pro rozložení byla četnost používaných písmen v různých jazycích a jejich obsluha při psaní všemi 10. Aby nedocházelo k tomu, že nejčastěji používané písmeno by připadalo na malíček a co je potřeba jednou za čas, na silnější prsty. Ono se to nezdá, ale psat na mechanice je docela těžká hokna. Tudíž důvod nějakého blokování klapek, ať tím myslel autor cokoli, je blbost. Protože i na klasické mechanice i  při současných rozloženích klávesnice dochází k zablokovýní typových pák, když se písařka netrefí přesně na (už tenkrát) buton  klávesové páky.

 3. Do sebe se zahákují typové páky, co je nazýváš páčkami. Odkaz na výše napsané, že jediný důvod rozložení klávesnice je námaha písařky a nic jiného. A cokoliv z dalších důvodů je možné, ale nikoliv jako důvod pro konstrukční řešení.

 4. Aka namaha? Ja som sa ucil na starom mechanickom stroji a uz na tom som daval tych 400 uderov, samozrejme dlhodobo bez jedinej chyby, bez problemov aj hodinu. Kazdy kto zazil dobreho ucitela na byvalej strednej ekonomickej, ja som chodil uz na obchodnu akademiu par rokov po revolucii, kedy bolo len par strojov elektrickych, teda namiesto toho bubna v mechanickom stroji pismenka klepal mechanizmus, ale stale cez pasku a nikto nemal ziaden problem s unavou v ramci vyucovacej hodiny, kedy sa makalo celych 45 minut. Samozrejme, naucit sa dobre pisat, to znamena bez chyb, lebo ucit sa pisat s chybami od zaciatku je to najhorsie co existuje (tazko sa chybovosti zbavuje).

  Takze tento koncept povazujem za nezmysel. Rec je o rozlozeni klaves, rovnako rychlo pisem ako v slovencine, tak nemcine a anglictine, s jazykom to nesuvisi.

 5. Stejně nechápu, jak se o něm může psát. Bývalý klavírista (=důchodce?) si myslí, že něčím, co už desítky let před ním zkoušeli tisíce jiných lidí a neuspěli, tak zrovna on dokáže změnit svět. Jediné co má je náčrtek nakreslený při sledování Do-re-mi. Nemá 200k na založení s.r.o (pokud je to američan, tak méně než 2 platy), ale má imaginárních $145, čili na jednoho „přislíbeného investora“ méně, než kolik dává dětem kapesné :-D. Už to vidím: Děti, tenhle měsíc vám bohužel nic nedám, abych mohl být do roka milionářem :-D.

  Nepřipomíná vám to tak trošku den D?