Čtvrtina domácností již přijímá DVB-T2, 4 % Čechů se obejdou bez TV

2
Logo DVB-T2 1600
Logo DVB-T2

Za rok se již začnou vypínat první vysílače DVB-T a v polovině roku 2020 již první generace digitální televize bude definitivně ukončená. Postihne to až 60 % českých domácností. Právě tolik jich totiž dle průzkumu agentury Median vypracovaného pro ministerstvo průmyslu a obchodu přijímá pozemní vysílaní. Dotazovaným vzorkem bylo 1209 obyvatel starších 15 let.

Řada domácností bere terestriku jen jako doplněk k jinému typu televize (satelit, kabelovka, IPTV), ale 45 % českých domácností je závislých výhradně na pozemním příjmu. Výhradně jiné vysílání využívá 36 % populace a 4 % televizi vůbec nevyužívají.

TIP: Satelitní operátor Skylink chce vysílat v DVB-T2

O tom, že přichází DVB-T2, které DVB-T plně nahradí, již ví 82 % Čechů. Čtvrtina domácností již DVB-T2 přijímá, polovina k tomu využívá set-top box, polovina pak televizor s novým tunerem.

Čtvrtina domácností již přijímá DVB-T2, 4 % Čechů se obejdou bez TV
Ohodnoťte tento článek!
2.6 (51.67%) 12 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Já už tv nesleduji tři roky, a ani ji nevlastním ani rádio. Ono se už nedá na ten odpad koukat a v rádiu taky nic zajímavého nedávají. Už nikomu nehodlám platit, a tak tv a rozhlas odhlašuji. Vše co mě zajímá je na internetu.