Český designér ukazuje, jak smysluplně využít výřez displeje iPhonu X

3

U nového iPhonu X nabízí Apple poprvé bezrámečkový displej. Není první, tak jako mnohokrát v historii, ale chce být nejlepší. Apple kvůli tomu musel opustit Touch ID a nasadit kontroverzní, i když skvěle fungující Face ID. OLED s rozlišením 1125 × 2436 px a úhlopříčkou 5,8″ ale z hlediska designu kazí výřez na horní straně. Ve výřezu se ukrývají některé senzory a fotoaparát. Můžete si sami představit, co na to asi říkal šéfdesignér Applu Jonathan Ive.

Iveovi by se asi nelíbil ani nápad českého designéra Luboše Volkova, který ve svých animacích ukazuje, jak by šel výřez elegantně využít. Oba dva rohy jsou totiž jako dělané na dvojici notifikačních lišt a výřez tak může být skvělou ergonomickou záležitostí.

Luboš Volkov je designér specializující se na UX mobilních aplikací a pracuje pro firmu Toptal. Přestože tento design zaujal mnoho odborníků, není pravděpodobné, že by se jím Apple inspiroval. Přitom právě toto rozdělené displeje může z hlediska designu nabízet mnoho výhod a bylo by možná škoda, pokud by Apple v příštím iPhonu prázdné místo nějak zacelil.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. A co je na tom za zázrak? Jen kopíruje ten výřez, navíc pro vytažení toho okýnka si budu patlat prstem po foťáku a senzorech? Nebo u apple je stahovací nabídka revoluční novinkou kterou snad teď vymysleli? Proto sou z toho všichni tak vedle? Objevili co třeba android má už roky? Navíc na nějakém renderu to vypadá daleko lépe než bude pak realita, kde se ten výkus tak hladce neztratí. 1/10 keep trying.

  2. No to mě pokakej na holý záda, to je zpráva dne, bez toho-dle bych dneska neměl co jíst, pít a ani bych neusnul. To nějací migranti, merklová a kalousek je oproti notifikační zátoce naprosté nic.