Cetin spouští nové symetrické tarify pro optickou síť včetně 250/250 Mb/s

3
Optická síť
Optická síť
-
Zdroj: Depositphotos

Cetin bude mít od března nové tarify se symetrickou rychlostí. Týká se to optických přípojek a rychlostí od 250 Mb/s výše. Nové tarify musí nabídnout i přímo posytovatelé, nemusí jej totiž nabízet všichni.

Cetin od prvního března zpřístupní tři nové tarify na optických přípojkách: 250/250 Mb/s, 500/500 Mb/s a 1000/500 Mb/s. Následně by je měli uživatelům nabídnout poskytovatelé internetu, kteří využívají síť Cetinu. Těch je asi dvacet a záleží jen na nich, zda tyto rychlostní tarify nabídnou svým zákazníkům. Stejně jako na nich závisí i ceny. Ty velkoobchodní nejsou veřejné.

Základní rychlost na optice má stejný download, jako nejvyšší možná rychlost na DSL, ale je konečně symetrická. Dosavadní rychlost byla 250/25 Mb/s. Na všech optických přípojkách je dostupný download 1 Gb/s, což je osmkrát více, než kolik je dnes průměrná rychlost downloadu v síti Cetinu (přes 120 Mb/s).

Více: Rychlejší internet je tady. Cetin zrychlí v některých tarifech upload na dvojnásobek

zdroj: TZ Cetin

Cetin spouští nové symetrické tarify pro optickou síť včetně 250/250 Mb/s
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

3 KOMENTÁŘE

    • Jednou u něj skončíme všichni. S tím jak se rozjely akvizice Starnetu, Nordicu a pod. bude Cetin nejspolehlivější a po pár dnech bez připojení u firem typu Starnet přesvědčí každého. Zatím jde zálohovat připojení přes O2 Datamánii a nemá smysl od těch levných ISP odcházet, ale to nevydrží věčně.

      • Starnet právě využívám a výpadky sice čas od času jsou, ale pozitiva zatím převažují nad negativy. Na svou velikost jsou poměrně pružní, na rozdíl od Cetinu, který má ještě tu komickou vlastnost, že po ulicích, kde jej válcuje konkurence, vyvěšuje letáky, že tam podporuje „až“ 250Mbit/s 😁.

        Ale jinak ano – kdo první mi dotáhne do baráku FTTH, ten má ode mě jistotu že k němu přejdu. Jen se obávám, že Cetin to nebude (nerad bych jim křivdil.) Tady jsou jinačí sekáči. A ano, Cetinové dráty mi dnes s VDSL fungují jako záloha Starnetu, na víc to nestačí.