Cetin spustí rychlejší upload v síti DSL až za měsíc a zatím jen pro jeden tarif

15
Cetin zrychluje upload
Cetin zrychluje upload
-
Zdroj: Cetin

Minulý měsíc přišel Cetin s oznámením, že zvýší rychlost uploadu na dvojnásobek. Ode dneška již měli první uživatelé zaznamenat rychlejší odesílání dat, ale nakonec si ještě počkají.

Proti dřívější zprávě se také nakonec zrychlení týká jen jediného profilu 100/10 Mb/s, jehož uživatelé budou moci odesílat data dvojnásobnou rychlostí od června. Týká se to VDSL i optiky, ale jen tohoto jediného tarifu.

Je velmi pravděpodobné, že časem přibudou i další profily, ale momentálně bude spíše Cetin zkoušet, jaký to bude mít vliv na celou síť. Ze zprávy citujeme: „Zrychlení uploadu u ostatních profilů v současné době analyzujeme a zjišťujeme možnosti sítě.“ Změna bude automatická a uživatelé nemusí o nic žádat a není ani třeba měnit žádný síťový hardware. Fungovat bude i na linkách s aktivním bondingem či vectoringem.

První surfaři se dočkají začátkem června. Poměr rychlostí se tak upraví na 5:1 a byť někteří operátoři umí na své optické síti i 1:1, třeba v kabelové síti UPC/Vodafonu je tento poměr mezi 15 až 20:1.

zdroj: Cetin

Cetin spustí rychlejší upload v síti DSL až za měsíc a zatím jen pro jeden tarif
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 8 hlasů

15 KOMENTÁŘE

  1. Hodilo by se připomenout několik existujících DSL standardů: ADSL, ADSL2, ADSL2+, VDSL, VDSL2, VDSL3 a jejich technické možnosti abychom měli přehled, jak rychle by mohlo připojení teoreticky fungovat. U nových verzí se prakticky stírá nutnost mít upstream a downstream v nějakém jiném poměru než 1:1. V současnosti nabízené poměry 1:10, 1:15 nebo dokonce 1:20 jsou čistě obchodní rozhodnutí jak ze zákazníků dostat více peněz. Samozřejmě se vymlouvají, že právě „analyzují“ a zjišťují „možnosti sítě“, ale to je jen zástěrka jak říci: Tímto maximalizujeme zisk a v dohledné době poměry měnit nehodláme.

    • Já bych řekl, že teď už je v tom velký rozdíl. Dřív psali, že se tím zabývají, ale neví žádné přesné informace. Teď už jdou do světa s konkrétními čísly a termínem. To už si myslím, že je jasná věc, že to tak bude. A už to sem píšou i lidí, že jim to fakt funguje.