Cetin v dubnu zrychlí optický internet na dvojnásobek

2
cetin lab optika
Optická síť Cetinu
-
Zdroj: Cetin

Cetin od jara (přesněji od 3. dubna) nabídne nový rychlý tarif 2000/1000 Mb/s. Dostupný bude pro optické přípojky FTTH prostřednictvím asi dvaceti operátorů, kteří využívají síť Cetinu.

Optika až do domu je v síti Cetinu zavedena aktuálně do 240 tisíc bytových jednotek. Doposud bylo možné si na optice objednat tarify o rychlosti 250/250, 500/500 a 1000/500 Mb/s. Cenu pro koncové uživatele zveřejní až jednotliví operátoři, ta velkoobchodní známa není.

Podle Cetinu tento nejvyšší tarif využijí jej zejména ti zákazníci, kteří pracují intenzivně v cloudu a potřebují přenášet skutečně velké objemy dat. Průměrná rychlost v síti se blíží 200 Mb/s (údaj z minulého roku).

Zdroj: Cetin

Cetin v dubnu zrychlí optický internet na dvojnásobek
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlasů

2 KOMENTÁŘE

 1. Já už rok řeším nový internet, nový ISP se potřebuje protáhnout přes 2 sousední byty nademnou (no velký problém na straně sousedů) nicméně mi nabízí 400/80Mbps za nějakých 570Kč na bezdrátové technologie vycházející z 5G s tím že vysílač mají přímo na páteřní lince, takže kapacitně zvládne desítky-stovky stahování stejnou rychlostí ve stejnou chvíli.
  Abych to uvedl do kontextu teď mám 20/5Mbps WiFi za 475Kč (kabel natož optika zde v bytovce pro jistotu není vůbec).
  …..s novým ISP to asi neprojde díky sousedům kteří jsou překážkou, tak jsem se dotazoval současného poskytovatele jestli s tím hodlají něco dělat protože konkurence je tam kde je a protože to už je neúnosné být v agregaci na 20Mb připojení, zvlášť když byla v r.2020-21-22 karanténa a třeba celá bytovka lidí byla doma a všichni na internetu že, vzhledem k tomu že doba pokročilá a světe div se, byl konec r.2022 takže zcela normální stav. Volal mi tedy šéf současné dodavatelské firmy a řekl že to na začátku roku 23 budou asi zrychlovat o pár Mb a strašně se divil kde jsem nabral datový přenos 3TB a to se zapomněl podívat na předchozí měsíc, kde jsem měl dokonce 5,5TB.
  …Pan jednatel firmy asi neví nic o cloudu, o práci s videotvorbou a jejím publikováním a zálohováním originalních souborů do soukromého cloudu, streamované televizi a stahování her kde jen samotná složka hry může mít 150GB atd atd atd……..
  Takže řeči a články o Gigabitovém připojení co čtu různě po internetu zůstávají jen vlhkým snem 🙁 🙁
  nu což, aspoň sousedům řádně zatopim tím že budu stahovat a uploadovat 20h denně na agregovaném připojení , ať se i jim seká internet při každém zapnutí počítače xD xD xD